16 اکتبر 2019 - 03:19

قرارداد خرید 200 فروند هواپیما نشانه اعتماد جامعه جهانی به ایران است

2 ژانویه 2017 - 14:50 dsfr.ir/j60s3

قرارداد خرید 200 فروند هواپیما نشانه اعتماد جامعه جهانی به ایران است
president.ir
دکتر حسن روحانی

دکتر حسن #روحانی رییس #جمهور، گفت: قرارداد خرید 200 فروند #هواپیما با بازپرداخت 18 ساله حاصل #برجام بوده است.

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در گفت و گوی زنده تلویزیونی روز یکشنبه (12 دی ماه) با بیان اینکه حرکت خوبی در طول این یک سال در زمینه نفت، گاز و سرمایه گذاری، حمل و نقل، بیمه و ... صورت گرفته است، عنوان کرد: قراردادهایی که ما الان با خارج بستیم و یا در حال عقد آن هستیم، اگر برجام نبود همگی تعطیل می شد.
 
روحانی در همین رابطه ادامه داد: برای مثال در حمل و نقل قرارداد خرید 200 فروند هواپیما را منعقد کردیم که اگر برجام نبود این ها امکان پذیر نبود الان حدود 40 سال است از انقلاب تا الان ناوگان ما کهنه شده و هواپیمای نو نداریم که برای سلامت مردم بسیار مهم است.

رئیس جمهور تأکید کرد: مردم ما در سال حدود 4 میلیارد دلار پول بلیت می دهند برای خرید از شرکت های خارجی، چرا مردم ما 4 میلیارد دلار به خارجی ها پول بدهند؟ این پول باید به خود ما برگردد البته نمی خواهم بگویم این هواپیماها یک روزه وارد می شود بلکه در سال های آینده وارد می شوند.

وی همچنین افزود: اما امیدوارم امسال یعنی تا پایان سال چند فروند هواپیما وارد شود و حرکت بسیار خوبی است بدون اینکه بودجه این هواپیما را بر بودجه عمومی کشور و نفت تحمیل کنیم. چون این هواپیماها را ما برمبنای اجاره به شرط تملیک می خریم و شرکت ایران ایر ما متعهد است که اینها را پرداخت کند و هواپیما را می گیرد و پرداخت می کند و پولی که بابت این هواپیماها با شرکت های دیگر قرارداد داریم یک قرارداد 18 ساله است خود این قرارداد یعنی اعتماد دنیا به ایران و اعتماد دنیا به برجام. وقتی یک قراردادی بسته می شود که بازپرداخت آن حدود 18 سال طول می کشد یعنی اعتماد دنیا دارد به روند سیاست خارجی ایران و ادامه این راه.

روحانی با اشاره به اینکه در برجام ما ایران هراسی را شکست دادیم اظهار کرد: در بخش گردشگری ما دارای رشد بودیم، آنانی که در بخش گردشگری بودند این رشد را مشاهده می کنند. بعضی هتل های ما هستند که در گذشته نصف اتاق های هتل همیشه خالی بوده، اما الان برای ماه ها جا ندارند و از پیش رزرو شده است، آنان کاملا این رشد را احساس می کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1