مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان همدان خبر داد:

جمع آوری 575 تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز از جاده های همدان

14 ژوئیه 2015 - 09:30 dsfr.ir/jn76d

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان همدان از جمع آوری 575 تابلو غیرمجاز و دیوارنویسی از سطح محورهای مواصلاتی استان همدان در سال گذشته خبر داد.

نصرت الله حیدری در جلسه بررسی وضعیت ترافیکی جاده های استان همدان افزود: امسال نیز با هماهنگی دستگاه های مسئول علاوه بر جمع آوری تابلوهای غیرمجاز نسبت به امحا دیوارنویسی ها از حاشیه راه ها استان اقدام می شود.

وی اظهار داشت: نصب هرگونه تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه های کشور تنها با اخذ مجوز از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و در استان ها با ادارات کل حمل و نقل و پایانه ها مجاز است و تابلوها و دیوارنویسی های غیرمجاز در سطح جاده ها جمع آوری و امحا می شوند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه ها بیان کرد طرح شناسایی و جمع آوری تابلوهای غیرمجاز و امحا دیوارنویسی از حریم راه های استان همدان در راستای افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای صورت می گیرد. نصب تابلوهای غیرمجاز در حاشیه راه ها علاوه بر نامناسب نمودن مبلمان جاده ای موجب اختلال در ایمنی و ترافیک و همچنین حواس پرتی رانندگان و بروز سوانح رانندگی خواهد شد.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون قرارداد 139 متر تابلو تبلیغاتی و 157 متر تابلو اختصاصی دارای مجوز از اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان همدان برای نصب در محور های مواصلاتی تمدید و یا منقضی شده است. مکان یابی تابلوهای تبلیغاتی نیز با توجه به فاکتورهای مختلف ایمنی عبور و مرور و ترافیک انجام می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1