28 ژانویه 2020 - 23:53

سوددهی فرودگاه ها با خرید هواپیماهای جدید

21 نوامبر 2016 - 15:30 dsfr.ir/up5hc

سوددهی فرودگاه ها با خرید هواپیماهای جدید
تین نیوز
آیا تعطیلی فرودگاه کرمان قطعی است؟

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اشاره به نیاز برخی مناطق کشور به ساخت فرودگاه گفت: خرید هواپیماهای جدید، برای فرودگاه های کشور منجر به سوددهی آنها خواهد شد.

علی عابدزاده درباره نیاز کشور به احداث فرودگاه جدید، گفت: با توجه به پهناور بودن ایران، هنوز برخی از مناطق نیازمند ساخت فرودگاه هستند و استان های بزرگی در کشور وجود داشته که هنوز به میزان کافی فرودگاه ندارند، به عنوان نمونه برخی مناطق استان سیستان و بلوچستان نیاز به تاسیس فرودگاه و یا توسعه فرودگاهی دارند.

وی افزود: بر این اساس، با توجه به اهمیت و ضرورت توسعه اقتصادی و سیاست اقتصادی دولت، برخی استان ها نیازمند توسعه فرودگاهی هستند که سازمان هواپیمایی کشوری این موضوع را مدنظر قرار می دهد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، ادامه داد: شرکت فرودگاه ها و استانداران برخی استان ها بر اساس نیاز منطقه، درخواست های مختلفی برای ساخت فرودگاه ارائه می دهند که سازمان هواپیمایی کشوری این درخواست را از نظر تکنیکی و فنی مورد بررسی قرار داده و تلاش می کند تا نیاز استان ها را مورد توجه قرار دهد.

عابدزاده ادامه داد: در عین حال در میان فرودگاه های مختلف کشور، تنها فعالیت تعدادی از آن ها، صرفه اقتصادی دارد و سیاست سازمان هواپیمایی کشوری بر این است که زیان ده بودن این فرودگاه ها مورد توجه قرار گیرد و علاوه بر فعال شدن، سوددهی هم داشته باشند تا از این طریق، اعتماد سرمایه گذاران برای ساخت فرودگاه های جدید بیشتر شود.

به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت های هواپیمایی باید سرمایه گذاران را برای خرید هواپیماهای مناسب در فرودگاه های غیرفعال کشور، تشویق کنند؛ زیرا در حال حاضر ناوگان مورد استفاده بسیاری از فرودگاه ها مناسب نیست و با وجود داشتن مسافر، هواپیمای مناسب برای جابه جایی در نظرگرفته نشده است.

وی بیان کرد: سازمان هواپیمایی کشوری در تلاش است تا با اعمال سیاست های جدید و خرید هواپیماهای مناسب، از زیان دهی فرودگاه های کوچک کشور جلوگیری کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1