22 نوامبر 2019 - 12:06
آخوندی در جلسه دیدار با مدیران عامل ایرلاین ها اعلام کرد:

حمایت قطعی دولت از شرکت های هواپیمایی

23 ژوئیه 2016 - 11:30 dsfr.ir/af7ut

حمایت قطعی دولت از شرکت های هواپیمایی
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
جلسه دیدار مدیران عامل ایرلاین های کشور با وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی در جلسه دیدار با مدیران عامل ایرلاین های کشور ضمن تأکید بر حمایت قطعی دولت از شرکت های هواپیمایی اعلام کرد: بدون شک صنعت هواپیمایی یکی از پیشتازهای توسعه ایران به شمار می رود.

جلسه دیدار مدیران عامل ایرلاین های کشور با وزیر راه و شهرسازی با هدف ارائه گزارش های لازم درخصوص اقدامات انجام شده در زمینه دستورالعمل تأسیس و فعالیت شرکت های هواپیمایی در ساختمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این نشست عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، غلامرضا سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری و حسابرسی و سایر کارشناسان و مسئولان این حوزه همراه مدیران عامل ایرلاین های کشور حضور داشتند.

با توجه به انتشار شیوه نامه تأسیس و فعالیت شرکت های هواپیمایی در اسفندماه سال 94 و تعیین شرایطی خاص برای ایجاد این شرکت ها و همچنین اخذ پروانه بهره برداری، مدیران عامل ایرلاین ها در این جلسه گزارش کاملی از اقدامات انجام شده در راستای این شرایط پرداختند و همچنین مشکلات خود در این مسیر را به وزیر راه و شهرسازی مطرح کردند.

بر اساس این شیوه نامه كفایت مالی متقاضی یكی از الزامات دریافت تاییدیه بازرگانی بوده و با توجه به نوع پروانه بهره برداری مورد درخواست متقاضی و به منظور احراز توان مالی متقاضی بابت تأمین زیرساخت های عملیاتی و اداری تعیین می شود.

نکته قابل توجه آن است که حداقل مجموع دارایی های مورد نیاز برای انواع پروانه های بهره برداری براساس تعداد و مشخصات هواپیماها و تجهیزات پیش بینی شده در طرح توجیه فنی و اقتصادی كسب و كار شركت، سایر دارایی های ثابت و سرمایه در گردش مورد نیاز تعیین می شود (حداقل تعداد ناوگان شركت در تمامی دوره فعالیت خود نباید از حداقل تعداد تعیین شده توسط سازمان برای هر نوع پروانه بهره برداری كمتر باشد).

در این راستا متقاضی موظف است بعد از دریافت موافقت نامه اصولی و در زمان ثبت شركت، میزان سرمایه ثبتی خود را معادل حداقل 35 درصد مجموع دارایی های در نظر گرفته شده برای نوع پروانه بهره برداری مورد درخواست (طبق بند 2 این دستورالعمل) به ثبت برساند. این میزان در زمان صدور پروانه بهره برداری 3 ساله می بایست به میزان مبلغ مجموع دارایی های در نظر گرفته شده برای نوع پروانه بهره برداری افزایش یابد.

آخوندی در این نشست با توجه به نوع مشکلات ارائه شده از سوی ایرلاین ها و چگونگی رسیدگی به این موارد اعلام کرد: بدون شک دولت از شرکت های هواپیمایی حمایت کافی خواهد کرد. از این رو می خواهیم که تمامی مشکلات به صورت جزء به جزء و به نوبت به کمک کارشناسان و مشاوران در وزارت راه و شهرسازی بررسی و مورد پیگیری قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه صنعت هواپیمایی یکی از پیشتازهای توسعه ایران به شمار می رود گفت: من در این زمینه بسیار به آینده خوش بین هستم، قطعا مردم در بخش هوایی انتظار زیادی از ما دارند. وقتی نگاهی کوچک به صنعت هوانوردی ایران کرده و آن را مورد بررسی قرار می دهیم به یقین می رسیم که باید افقی کاملا متفاوت نسبت به 20 سال گذشته داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر انجام تمامی بندهای شیوه نامه و مقررات برای دریافت پروانه بهره برداری و تمدید آن تا زمان تعیین شده (نیمه مردادماه) از سوی ایرلاین ها بیان کرد: امیدواریم با کمک شما عزیزان که همگی تجربه بالایی در این زمینه دارید شاهد موفقیت های ارزنده ای در این بخش باشیم. من از شما می خواهم که به من در رسیدن اهداف روشنی که ارائه کرده و به آن متعهد شده ایم کمک کنید. ما به هیچ وجه نباید در اهدافی که بیان کردیم کوتاهی داشته باشیم، بنابراین آمادگی خود را برای کمک به رفع هر مشکلی در این صنعت اعلام می کنم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1