گلف نیوز گزارش کرد:

تلاش بوئینگ برای ورود به بازار صنعت هوانوردی ایران

3 ژوئن 2016 - 18:00 dsfr.ir/wu3sl

تلاش بوئینگ برای ورود به بازار صنعت هوانوردی ایران
دیوید جرج گرازیو
هواپیمای مسافربری بوئینگ

معامله با ایران سود خوبی دارد ولی معامله دلاری با ایران ممنوع است و باید به این کشور کمک کرد تا راهی برای پرداخت پول به بوئینگ پیدا کند.

"مدیر فروش بوئینگ"

«مارتی بنتروت» معاون اداره فروش خاورمیانه بوئینگ که اوایل فروردین ماه برای مذاکره با خریداران ایرانی به تهران آمده بود، حالا از تلاش این شرکت برای دور زدن تحریم های دلاری ایران و امکان پذیر کردن فروش محصولات خود سخن می گوید.

بنتروت گفته که در تهران «با بیش از 2» شرکت هوایی برای فروش بوئینگ مذاکره شده؛ اسامی شرکت های ایران ایر و ماهان فعلا از میان این چند شرکت، منتشر شده است.

پیش از بوئینگ، ایران برای خرید عمده هواپیمای مسافربری با ایرباس مذاکره کرده بود؛ اوایل بهمن ماه سال گذشته بود که رئیس جمهور ایران راهی ایتالیا و فرانسه شد. آقای روحانی که وزیر راهش را نیز همراه داشت، در پاریس شاهد امضای قراردادی برای خرید 118 هواپیمای ایرباس بود.

بوئینگ اما هواپیماهای خود را به دلار می فروشد و بنا بر تحریم های باقی مانده آمریکا علیه ایران، دسترسی ایرانیان به دلار و نظام مالی آمریکا ممنوع است.

مارتی بنتروت با در نظر داشتن این مشکل، گفته که معامله با ایران «سود خوبی» دارد و بر همین اساس، بوئینگ می خواهد «راهی برای ایجاد توانایی تأمین مالی از سوی ایرانیان» پیدا کند تا قرارداد فروش، اجرایی شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1