شهردار کرمان عنوان کرد:

تلاش برای افزایش بودجه مترو کرمان

21 فوریه 2016 - 14:20 dsfr.ir/bf8f9

تلاش برای افزایش بودجه مترو کرمان
wikimedia.org
نمای شمال شرقی و حاشیه شهر کرمان در کنار کوه 4501 متری هزار

با ورود قرارگاه خاتم الانبیاء قطعا پروژه ساخت و تکمیل متروی کرمان با سرعت بیشتری انجام می شود.

شهردار کرمان با بیان اینکه در تلاش هستیم تا بودجه مطلوب مترو این شهر را در برنامه ششم توسعه لحاظ کنیم، اظهار کرد: تا زمان اجرای پروژه مترو، جمعیت کرمان به بالای یک میلیون نفر می رسد.

علی بابایی تصریح کرد: با اقدامات تخصصی و توانمند کارخانه قرارگاه خاتم در کرمان این قرارگاه می تواند در استان های هرمزگان، یزد، سیستان و بلوچستان و حتی خراسان جنوبی را پوشش دهد و علاوه بر استان کرمان، پروژه های مختلف عمرانی را در این استان ها اجرا نماید.

شهردار کرمان در خصوص ضرورت ساخت متروی این شهر اظهار داشت: بر اساس نظر کارشناسان، ساخت مترو در شهر کرمان از توجیه اقتصادی و اجتماعی خوبی برخوردار است، لذا تسریع در ساخت آن قطعا در حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه مترو بهترین مد حمل و نقل عمومی است، گفت: با توجه به اینکه ساخت مترو نیاز به زمان زیاد دارد، قطعا تا پایان عملیات ساخت و تکمیل پروژه مترو این شهر، جمعیت کرمان به بالای یک میلیون نفر افزایش خواهد داشت.

بابایی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا بودجه مطلوب متروی کرمان را در برنامه ششم توسعه لحاظ شود، خاطرنشان کرد: کارشناسان می توانند نقطه نظرات خود در خصوص مترو و سایر پروژه ها را با شهرداری کرمان و یا معاونت فنی عمرانی استانداری در میان گذاشته و اطمینان داشته باشند که به طرح های آن ها توجه ویژه ای خواهد شد.

قرارداد همکاری مترو کرمان با قرارگاه خاتم الانبیاء در روز دهم آبان ماه سال جاری منعقد شد، که با اجرای آن قطعا تحول عظیمی در بخش حمل و نقل این شهر ایجاد می شود. هزینه ساخت مترو کرمان حدود 10 هزار و 500 میلیارد ریال برآورد شده است، که بخشی از منابع مالی به منظور اجرای طرح مترو در کرمان از محل های مختلف تامین می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1