طیب نیا مطرح کرد:

موقعیت مناسب ایران برای تبدیل شدن به مرکز هوایی منطقه

20 فوریه 2016 - 17:40 dsfr.ir/6f4yz

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور

ایران بهترین مکانی است که یک شهرک بزرگ فرودگاهی، مرکز تعمیر و نگهداری هواپیما در آن ایجاد شود.

"وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور"

به گزارش تین نیوز، علی طیب نیا در نشست خبری امروز خود با اشاره به اینکه از سرمایه گذاری در بخش صنعت هوایی استقبال خواهیم کرد و تنها به طرح هایی خوش آمد می گوییم که توان تولید و صادرات ما را ارتقاء دهد، گفت: ایران بهترین موقعیت برای تبدیل شدن به مرکز هوایی کل منطقه را دارد و به همین خاطر خرید هواپیما سرمایه گذاری است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: به علت اینکه در سال های گذشته از فرصت جغرافیایی بی نظیر کشور در حوزه صنعت هوایی استفاده نکرده ایم کشورهای دیگر از آن استفاده کردند.

طیب نیا افزود:‌ در شرایط جدید که تحریم های ظالمانه رفع شده باید از این فرصت بی نظیر جغرافیایی استفاده کنیم تا ایران به مرکز تجاری و ترانزیت منطقه تبدیل شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور با اشاره به موقعیت ویژه ایران در حمل و نقل هوایی، گفت:‌ ایران بهترین جایی است که یک شهرک بزرگ فرودگاهی و مرکز تعمیر و نگهداری هواپیما در آن ایجاد شود.

وی همچنین با اشاره به جاذبه های گردشگری فراوان ایران، خرید و داشتن هواپیما را یکی از شروط استفاده از این جاذبه ها دانست و گفت: نیازمندیم تا در هواپیمایی سرمایه گذاری کنیم تا بتوانیم در این زمینه ها پیشگام باشیم.

طیب نیا با بیان اینکه نمی توانم بفهمم با چه منطق و دلیلی به سرمایه گذاری در خدمات حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی و ریلی انتقاد می شود، گفت:‌ ریشه بسیاری از این انتقادات را باید در جنوب خلیج فارس جستجو کرد. کشورهایی که در غیاب ما در حوزه ترانزیت کمال بهره را برده اند طبیعتا از ورود دوباره ما به این حوزه ناراحت خواهند بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1