10 ژوئن 2024 - 09:58

قطار حومه ای مشهد-بینالود، در راستای اهداف مشهد 2017

13 فوریه 2016 - 11:40 dsfr.ir/8p2j8

قطار حومه ای مشهد-بینالود، در راستای اهداف مشهد 2017
neynews.net
افتتاح (ایستگاه ابومسلم) قطار حومه ای مشهد - نیشابور

قطار حومه ای بینالود - مشهد تا یک سال آینده افتتاح می شود.

"عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید"

عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید از افتتاح قطار حومه ای بینالود-مشهد تا یک سال آینده خبر داد و گفت: اقدامات مربوط به این پروژه در راستای تکمیل اهداف مشهد 2017 از سوی شرکت عمران درحال پیگیری است.

حبیب الله طاهرخانی درباره تعهد جدید شرکت عمران شهرهای جدید برای ساخت ایستگاه قطار حومه ای بینالود اعلام کرد: در راستای تحقق اهداف مشهد 2017 شرکت عمران متعهد شد با همکاری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران مسیر ریلی جدیدی را از شهر جدید بینالود به سمت شهر مقدس مشهد ایجاد و تا سال 2017 ارتباط ریلی بین این دو شهر را فراهم کند.

طاهرخانی در ادامه با تأکید بر اینکه اتصال ریلی این دو شهر یکی از برنامه های موجود در طرح مشهد 2017 به شمار می رود گفت: در حال حاضر اتصال ریلی بین مشهد و نیشابور برقرار است و ایستگاهی با عنوان ابومسلم نیز در 5 کیلومتری شهر جدید بینالود نزدیک ترین ایستگاه ریلی به این شهر به شمار می رود. قصد ما این است با احداث مسیر جدید، ساکنان این منطقه بتوانند به طور مستقیم به مشهد دسترسی پیدا کنند و از این امکان حمل و نقلی برخوردار شوند.

وی همچنین افزود: بعد از اتمام پروژه، روزانه چند حرکت در ساعاتی مخصوص از مبدأ مشهد به سمت بینالود و برعکس در این مسیر برقرار می شود و به شهروندان خدمات رسانی می کند.

عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: در حال حاضر شرکت عمران مشاوری را برای طراحی ایستگاه شهر جدید بینالود مشخص کرده تا ضمن بررسی کامل منطقه و نحوه ساخت ایستگاه تمامی نیازهای موجود را پیش بینی کند.

طاهرخانی در پایان با تأکید براینکه هزینه ساخت این ایستگاه از سوی شرکت عمران تأمین می شود گفت: با توجه به مذاکرات انجام شده عملیات ساخت این ایستگاه تا سال 2017 به پایان خواهد رسید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1