21 آوریل 2024 - 03:31

برای رصد تغییر اقلیم، نقشه های گوگل به یاری فائو می آیند

11 دسامبر 2015 - 14:00 dsfr.ir/o93dk

نقشه های گوگل راهی مطمئن برای رصد تغییر اقلیم

برای فائو امضای توافق با سرویس نقشه گوگل، تنها یک همکاری نیست بلکه یک اتحاد استراتژیک است.

"مدیرکل فائو"

گوگل و فائو در نظر دارند با مشارکت یکدیگر داده های سنجش از راه کارآمدتر و در دسترس تری را طراحی کنند. با این مشارکت آنها قصد دارند توانایی خود را برای ارزیابی تغییرات رخ داده در جنگل به منظور برآورد انتشار گازهای گلخانه ای بالا ببرند.

به گزارش دنیای سفر و به نقل از فائو (FAO) اول دسامبر سال جاری در پاریس، سرویس نقشه گوگل (Google Maps) و فائو توافق کردند با یک همکاری نزدیک، محصولات خود در زمینه ردیابی و نقشه برداری قابل دسترس تر و ارائه یک تکنولوژی سطح بالا که به کشورها برای مقابله با تغییرات اقلیم کمک کرده و ظرفیت بیشتری را در اختیار کارشناسان کشورهای توسعه در خصوص سیاست های مرتبط با جنگل و استفاده از زمین قرار دهند.

فناوری دیجیتال در تصاویر ماهواره ای یکی از راه هایی است که دولت های می توانند در ارزیابی و نظارت برنامه های خود در استفاده از منابع طبیعی از جمله نظارت بر جنگل زدایی و بیابان زایی بهره بگیرد.

مدیرکل فائو گفت: برای فائو این تنها یک همکاری نیست بلکه یک اتحاد استراتژیک است. او با اشاره به تلاش جهانی فانو برای مقابله با تغییرات آب و هوایی اظها کرد که تعهد گوگل برای کمک کردن بر روی داده های مرتبط با آب و هوا و آگاهی از آنچه در پیش رو داریم در برنامه های این سازمان موثر خواهد بود.

همکاری سه ساله گوگل و فائو بر روی ترویج نوآوری و تخصص و به شکل مشخصی گسترش دسترسی به ابزارهای دیجیتال متمرکز است. این همکاری بین دو سازمان تشویقی برای ممارست در راه دستیابی به محیط زیست پایدار در سراسر جهان است.

ربکا مور مدیر گوگل ارث (Google Earth) می گوید این یک همکاری قدرتمند است. در یک طرف فائو قرار دارد که برای دهه ها تجربه های سخت و موفقی را بر روی زمین در بیش از صد کشور و در هزاران پروژه به انجام رسانده است. و در طرف دیگر ما تکنولوژی گوگل را داریم که با داده های وسیع و ابزارهای نقشه برداری دقیق فعالیت می کند. نتیجه این همکاری نیز نظارت بر کربن با بهره گیری از  ابزارهای ساده اما قدرتمند  در کشورهای مختلف نظیر شیلی، پاناما، نامیبیا،  گینه نو، تونس، بوتان و ... است. مور اضافه می کند ما مشتاقانه به دنبال تقویت بیشتر این همکاری در حمایت از اقدام جهانی آب و هوا  و توسعه پایدار هستیم.

نقشه های گوگل 1200 تست کننده قابل اعتماد در موتور گوگل به کارکنان و شرکای فائو ارائه می کند ضمن این که آموزش و دریافت بازخورد درباره نیازهای کاربران را نیز به عهده می گیرد در مقابل فائو نیز به کارکنان و کارشناسان فنی خود در کشورهای عضو آموزش های لازم را خواهد داد.

1