بررسی نرخ جدید کرایه سرویس مدارس در شورای شهر تهران

17 اوت 2015 - 13:00 dsfr.ir/3l3sm

رئیس سازمان تاکسی رانی شهر تهران اعلام کرد که افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس در جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی می شود.

میثم مظفر با اشاره به تعیین تکلیف لایحه افزایش نرخ سرویس مدارس در جلسه شورای شهر تهران گفت: بر اساس نرخ مصوب شورای شهر که تا ظهر امروز مشخص می شود، پروژه ساماندهی رانندگان سرویس های مدارس آغاز می شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته 10 هزار راننده سرویس مدرسه تحت آموزش قرار گرفتند، گفت: امسال نیز رانندگان سرویس مدارس ملزم به شرکت در کلاس های آموزشی هستند و بر همین اساس 6 ساعت تحت عناوین مختلف درسی همچون آشنایی با قوانین راهور، کاهش استرس، اخلاق حرفه ای و ... قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان تاکسی رانی شهر تهران با بیان اینکه علاوه بر الزام رانندگان سرویس مدارس به آموزش، بیمه کامل سرنشینان سرویس نیز مورد توجه قرار گرفته است، گفت: به والدین توصیه می شود که حتما سرویس هایی را برای فرزندان شان انتخاب کنند که دارای برچسب سرویس مدرسه باشند؛ چرا که از رانندگانی که خورویشان دارای برچسب است انواع آزمایشات از جمله اعتیاد و همچنین گواهی عدم سوء سابقه اخذ خواهد شد و این رانندگان در حالی برچسب سرویس مدرسه دریافت می کنند که آموزش های مختلف را طی کرده باشند.

مظفر با اشاره به پیشنهاد افزایش 25 درصدی نرخ سرویس مدارس از سوی شهرداری تهران گفت: معتقدیم نرخ سرویس مدارس با واقعیت منطبق نیست و بسیاری از مدارس نرخ بیشتری از مصوبه شورای شهر از والدین دریافت می کنند.

مظفر در پاسخ به این سوال که مسئولیت نظارت بر وجوه دریافتی از خانواده ها در خصوص سرویس مدارس چه سازمانی است افزود: مسئولیت نظارت بر عهده آموزش و پرورش است و باید این سازمان به تمامی مدارس ابلاغ کند که پیمانکاران نمی توانند بیشتر از مصوبه شورای شهر از والدین مبلغی بابت سرویس مدارس فرزندان شان دریافت کنند.

رئیس سازمان تاکسی رانی شهر تهران با بیان اینکه در بررسی های انجام شده در 2 کمیسیون تخصصی شورای شهر، افزایش حدودا 20 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس تصویب شده است گفت: امیدواریم با تصویب این نرخ در جلسه امروز شورای شهر تهران بتوانیم هرچه سریع تر اقدامات خود را در راستای ساماندهی و آموزش رانندگان سرویس مدارس انجام دهیم چرا که با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات شورای شهر نیازمند آن هستیم تا هرچه زودتر نرخ مصوب شورا مشخص شود تا بتوانیم اقدامات خود را آغاز کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « همشهری » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1