2 سپتامبر 2021 - 06:11

عمان روادید را برای گردشگران ایرانی لغو کند

23 اکتبر 2019 - 15:00 dsfr.ir/fu873

علی اصغر مونسان

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: «باید تلاش شود روند رفت و برگشت گردشگران در چارچوب آژانس های رسمی و قانونی انجام شود تا با رضایت کامل سفر کنند؛ رضایت کامل گردشگران عمانی برای ما مهم است بنابراین باید بتوانیم نظارت و کنترل کامل داشته باشیم، از این رو فهرست آژانس های قانونی را در اختیار سفارت ایران در مسقط قرار می دهیم.»

دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دومین نشست تجاری فعالان بخش های خصوصی گردشگری ایران و عمان که شامگاه روز سه شنبه 30 مهر در هتل شرایتون مسقط و به میزبانی بخش خصوصی ایران برگزار شد، گفت: «امیدوارم این سفر زمینه رونق صنعت گردشگری دو کشور شود. راه های توسعه گردشگری دو کشور، تورهای ترکیبی، گردشگری درمانی و قرار گرفتن ایران در فهرست وزارت بهداشت عمان، گردشگری دریایی و حضور کروزها در بنادر ایرانی، و اجرای فم تورهای عمان در ایران از جمله مواردی بود که امروز با همتای عمانی صحبت کردیم.»

با توجه به امکانات بسیار خوبی که در حوزه سلامت و درمان داریم امیدوارم فردا در دیدار با وزیر بهداشت عمان تاییدیه نهایی را اخذ کنیم. همان گونه که مردم عمان مناطق جنوبی ایران را به خوبی می شناسند نقاط شمالی را نیز به آن ها معرفی کنیم.

از وزیر گردشگری عمان هم تقاضا دارم برای لغو روادید گردشگران ایرانی که منجر به حضور بیشتر گردشگران ایرانی در عمان می شود، کمک کند.

ایران حدود 8 میلیون گردشگر خروجی دارد و ما علاقه مند هستیم بخش زیاد از آن ها راهی عمان شوند. درآمد حضور گردشگران بسیار بیشتر از محل اخذ درآمد حاصل از صدور روادید می شود، این استدلال را در دفاع از لغو روادید گردشگران عمانی در دولت خودمان نیز گفتم.

رونق گردشگری هم رونق اقتصادی را تضمین می کند و هم موجب افزایش انس و الفت مردمان دو کشور می شود. علاقه مند هستیم ترانزیت گردشگران خروجی و ورودی ما از طریق فرودگاه های عمان انجام شود؛ روابط برادرانه دو کشور را برای این موضوع ترغیب می کند.

دکتر مونسان تصریح کرد: «همانطور که می دانید رشد فرودگاه های منطقه ای با گردشگران زیاد ایرانی آغاز شد. 8 میلیون گردشگر خروجی و 10 میلیون گردشگر ورودی می تواند به رشد فرودگاه ها و خطوط پروازی عمان کمک کند.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1