28 سپتامبر 2023 - 14:34

محبوب ترین شهرهای هشتگ شده در اینستاگرام

16 سپتامبر 2019 - 09:00 dsfr.ir/jr8cb

اینستاگرام و گردشگری

اینستاگرام یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار نه تنها در انتخاب مقصد سفر، بلکه در ماجراجویی های دیگری همچون طبیعت گردی و حیات وحش تا تجربه های آشپزی، هنر و غیره است. این رسانه در سال های اخیر نقش بسیار پررنگی در تغییر ذائقه و سلیقه مخاطبانش در سفر داشته است.

شهر لندن با ۱۱۸ میلیون #هشتگ در اینستاگرام در صدر محبوب ترین مقاصد گردشگری در این شبکه اجتماعی قرار دارند و در رتبه بعدی پاریس به ۱۷ میلیون اختلاف و ۱۰۱ میلیون #هشتگ قرار دارد.

شهر نیس فرانسه با ۸۷ میلیون #هشتگ، نیویورک با ۸۳ میلیون #هشتگ و دوبی با ۷۹ میلیون #هشتگ از دیگر مقاصد توریستی هستند که در شبکه اجتماعی اینستاگرام از محبوبیت بالایی برخوردارند. 

اینستاگرام به عنوان یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب مقصد سفر مطرح شده است و نکته جالب آن است که بیش از ۴۱ درصد از افراد زیر ۳۳ سال، در انتخاب مقصد سفر خود تصاویر اینستاگرام را در اولویت قرار می دهند. 

استانبول، جاکارتا، لس آنجلس، بارسلون، مسکو و توکیو نیز دیگر شهرهای توریستی با بیشترین #هشتگ در اینستاگرام هستند.

بر اساس اعلام متخصصان سفر، اکنون اینستاگرام یکی از مهم ترین عامل های تاثیرگذار نه تنها در انتخاب مقصد سفر بلکه در دیگر فعالیت ها از ماجراجویی و طبیعت گردی و حیات وحش تا تجربه های آشپزی، هنر و ... است.

گزارش روندهای گردشگری در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد بیش از ۲۰ درصد از افراد دوست دارند به جایی با چشم اندازهای غیر معمول، اصالت فرهنگی و غذاهای لذت بخش سفر کنند و در این میان «دوبی» محبوب ترین شهر جهان از نظر غذایی در اینستاگرام است و بیش از ۲۶ درصد از #هشتگ های این شهر مربوط به غذا است. 

از محبوب ترین تجربه های توریستی در شبکه های اجتماعی نیز در این گزارش، به قایق سواری در دریاچه های نیوزلند و غواصی در آب های زلال کشور کرواسی اشاره شده است. 

منطقه چیانگ ماری در تایلند نیز به خاطر بودن جنگل های بکر، فیل ها و معابد بودایی رنگی نظر بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است. منطقه کاپادوکیه ترکیه که از میراث جهانی یونسکو است، مناظر آتشفشانی فوق العاده و صحراهای ایسلند و همچنین راه آهن «پیک ترم» که توریست ها را به بالاترین نقطه جزیره هنگ کنگ می برد، دیگر جاذبه های توریستی هستند که در شبکه های اجتماعی و بویژه اینستاگرام توجه فراوانی را به خود جلب کرده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • حامد زارع 7 مارس 2020 - 12:26

    خیلی ممنون از اطلاعات خوب تون. درصورت امکان تحقیق کنید و به ما اطلاع رسانی کنید که ایران در کجای این "هشتگ"ها قرار دارد؟ پایدار و موفق باشید

1