ارایه خدمات سامانه ۰۹۶۲۹ به گردشگران در نوروز ۱۴۰۳

20 مارس 2024 - 13:00 dsfr.ir/mq7dl

ارایه خدمات سامانه ۰۹۶۲۹ به گردشگران در نوروز ۱۴۰۳
سامانه سفر ۰۹۶۲۹ | سامانه جامع اطلاع رسانی گردشگری کشور
سامانه سفر ۰۹۶۲۹ | سامانه جامع اطلاع رسانی گردشگری کشور

سامانه سفر ۰۹۶۲۹ در نوروز ۱۴۰۳ به مسافران داخلی و گردشگران خارجی به صورت شبانه روزی خدمات ارایه می دهد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، سامانه سفر ۰۹۶۲۹ در نوروز ۱۴۰۳ به مسافران داخلی و گردشگران خارجی به صورت شبانه روزی خدمات ارائه می دهد.

این سامانه همچون سال های گذشته در کنار سایر اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر برای تسهیل و تسریع در عبور و مرور در سفرهای جاده ای به صورت شبانه روزی به تماس های هم وطنان و گردشگران پاسخ می دهد.

پاسخگویی به تماس ها، رسیدگی به مسائل و شکایت مسافران در حوزه اماکن اقامتی، پذیرایی و خدماتی در کنار ثبت پیام های تجلیل و قدردانی از خاطره سازان سفر، از مهمترین وظایف و فعالیت های این سامانه است.

در نوروز ۱۴۰۳ به منظور تسهیل در تردد گردشگران و رونق صنعت گردشگری در کشورمان، خدمات اطلاعاتی گردشگران حتی ایام تعطیل به صورت ۲۴ ساعته از طریق سامانه ۰۹۶۲۹ به متقاضیان ارائه می شود.

مسافران و گردشگران خارجی نیز در صورت مواجهه با هرگونه مشکلات گمرکی و یا انتظامی، نیاز به خدمات امداد خودرو و … در هر نقطه از ایران می توانند با سامانه ملی سفر ۰۹۶۲۹ تماس بگیرند و برای حل مشکل و یا دریافت راهنمایی های لازم از تجارب و دانش تخصصی کارشناسان مربوطه بهره مند شوند.

جاذبه های مختلف گردشگری، وضعیت راه ها و جاده ها، هواشناسی، اماکن اقامتی، موزه ها و فرهنگسراها، اماکن پذیرایی، امداد خودرو، دفاتر خدمات مسافرتی، صدور اسناد، بانک ها، بیمارستان ها، درمانگاه ها، داروخانه ها، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، مجتمع های خدماتی و رفاهی، پمپ بنزین ها و جایگاه های سوخت گازها، مراکز فروش صنایع دستی، جشنواره های فرهنگی و …موضوعاتی است که مسافران می توانند با شماره گیری تلفن ۰۹۶۲۹ اطلاعات مربوط به آنها را دریافت کنند.

این سامانه به صورت دو زبان فارسی و انگلیسی است و گردشگران تمامی اطلاعات مورد نیاز مربوط به راه ها، هواشناسی، اسکان، پذیرایی، قیمت ها دریافت و شکایت خود را اعلام کنند.

1