15 اکتبر 2019 - 12:48

صدای سوت قطار اینچه برون شنیده می شود

5 اوت 2015 - 13:30 dsfr.ir/3z3wo

معاون مسافری راه آهن از بهره برداری قطار مسافری گرگان-اینچه برون در حضور مقامات کشوری خبر داد.

محمد راشدی گفت: این قطار مسافری در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، محسن پورسید آقایی مدیرعامل شرکت راه آهن، جمعی از نمایندگان مجلس و مقامات استانی برگزار شد.

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این خط ریلی با هزینه 150 میلیارد ریال که هزینه معمول برای راه اندازی قطارهای ریل باس است به بهره برداری رسیده، افزود: این قطار روزانه 2 بار رفت و برگشت در مسیر 75 کیلومتری گرگان تا اینچه برون (مرز ایران-ترکمنستان) به جابجایی مسافر می  پردازد؛ علاوه بر این روزانه یک سیر نیز در مسیر گرگان تا ساری خواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه زمان سیر مسیر گرگان-اینچه برون 50 دقیقه است، ادامه داد: نرخ بلیت مصوب برای این مسیر 2500 تومان بوده ولی شرکت حمل و نقلی رجا تا اطلاع ثانوی 20 درصد تخفیف برای سیر مردم در نظر گرفته و کرایه ها 2000 تومان است.

راشدی سرعت این قطار را 120 کیلومتر بر ساعت عنوان و اظهار کرد: در حال حاضر 2 قطار ریل باس برای مسیر گرگان-پل سفید نیز در این محدوده تردد می کنند؛ ضمن اینکه ظرفیت قطارهای ریل باس 336 نفر است. زمان حرکت این قطار در سرویس اول از گرگان به اینچه برون ساعت 6:30 صبح و زمان برگشت ساعت 8:30 دقیقه صبح و زمان حرکت سیر دوم این مسیر ساعت 13 و زمان برگشت نیز ساعت 14:30 دقیقه است.

این مقام مسئول در شرکت راه آهن تأکید کرد: توسعه قطارهای حومه ای در راستای سیاست های دولت و تأکیدات وزیر راه و شهرسازی در اولویت داریم و تلاش می کنیم قطارهای حومه ای در سراسر کشور توسعه یابد.

طرح توسعه سفرهای این قطار به محور گرگان-عشق آباد نیز در دست بررسی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1