رونق طبیعت گردی در بزرگترین جزیره خلیج فارس

21 آوریل 2015 - 03:50 dsfr.ir/879b5

خط کشتی رانی مسافرتی بندر لنگه

نگاه گردشگران ورودی به جزیره قشم از مراکز خرید به سمت طبیعت گردی و بازدید جاذبه های طبیعی و تاریخی پراکنده در سطح جزیره تغییر کرده است.

عبدالجواد کمالی، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در این باره گفت: در گذشته بیشتر گردشگران با انگیزه خرید به جزیره قشم سفر می کردند و مراکز خرید قشم شاهد سیل انبوهی از مسافران به ویژه در ایام پیک سفر بود.

هم اکنون وضعیت به گونه ای شده است که گردشگران ورودی به جزیره در سطح جزیره قشم سفر و از تمام جاذبه های پراکنده در سطح جزیره دیدن می کنند. دیگر تنها قشم پذیرای مسافران نیست بلکه تمام روستاهای این جزیره شاهد ورود سیل انبوه گردشگران هستند. این پراکندگی گردشگران در سطح جزیره علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی برای روستاییان باعث شده است مشکل کمبود اقامتی در قشم نیز برطرف شود.

گردشگران در روستاها، خانه های بومیان منطقه را برای اقامت اجاره می کنند. از آنجا که در گذشته تعداد زیادی گردشگر فقط وارد قشم می شدند، مکان های اقامتی جوابگوی پذیرش مسافران نبود اما هم اکنون با سفر گردشگران به روستاهای قشم این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده است.

جنگل های دریایی حرا واقع در سواحل جزیره قشم همواره به عنوان مکانی شناخته می شود که بیشترین میزان گردشگران از آن بازدید می کنند. همچنین روستای لافت با داشتن آثار تاریخی و طبیعی فراوان، توانسته است در سالهای اخیر گردشگران زیادی را به خود جذب کند. قلعه نادری، چاه های طلا، بافت قدیمی روستا با بادگیرهای تاریخی و کارگاه لنج سازی از جمله جاذبه های بندر لافت محسوب می شود.

کمالی برگزاری گشت های دریایی در آبهای اطراف جزیره قشم را برای گردشگران بسیار جذاب دانست و گفت: تورهای سفر به جزیره هنگام برای دیدن دسته های دلفین از طرفداران ویژه ای در گروه گردشگران و طبیعت گردان برخوردار است. استفاده از تفریحات دریایی همچون جت اسکی، قایق سواری و غواصی نیز از دیگر جاذبه های گردشگری قشم محسوب می شود. هم اکنون طبیعت گردان زیادی برای تماشای لحظه تخم گذاری لاک پشت ها و نیز بیرون آمدن بچه لاک پشت ها به سواحل روستای شیب دراز سفر می کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « مانا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1