16 اکتبر 2019 - 03:53

سومین شماره فصلنامه گیلگمش منتشر شد

2 ژانویه 2017 - 18:00 dsfr.ir/de98g

سومین شماره فصلنامه گیلگمش منتشر شد
گیلگمش
سومین فصلنامه گیلگمش

سومین شماره فصلنامه #گیلگمش نشریه تخصصی میراث فرهنگی و گردشگری همزمان با آغاز فصل #زمستان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی فصلنامه گیلگمش، این فصلنامه در هفت بخش با نام های چهارراه، رهگو، رهیافت، راه نامه، ره آورد، همراه و رو به راه تعریف شده است.

چهارراه در گیلگمش بخشی برای بررسی و تبادل اطلاعات است که در آن به برخی جریان ها و رویدادهای مرتبط با میراث فرهنگی و گردشگری پرداخته می شود. سومین شماره گیلگمش در این بخش به ارائه دو مطلب به مناسبت درگذشت توران میرهادی و انتشار کتاب پرسیکا پرداخته است.

برف؛ از اسطوره تا فرهنگ، گوسان های پارسی؛ راویان فرهنگی و یادداشت های سفر سون هدین در ایران نیز مطالب ارائه شده در بخش رهگو است که به مرور و تحلیل آثار و روایاتی می پردازد که از گذشته به ما رسیده است.

در بخش رهیافت که به مطالب مرتبط با میراث فرهنگی اختصاص دارد، در این شماره به نوستالژی استکان و نعلبکی برای ایرانیان، فرمان های شاهان صفوی در رابطه با ارامنه و معرفی آرامستان شاه زنده شهر سمرقند پرداخته شده است.

در گیلگمش بخش راهنامه برای پرداختن به موضوع گردشگری و زیرمجموعه های آن در نظر گرفته شده است و از این رو هتل بوتیک؛ تجربه ای متفاوت در اقامت و از گردشگری فیلم تا مرگ یزدگرد عنوان گزارش های این بخش است.

ره آورد نیز عنوان بخشی است که در هر شماره به بررسی یک موضوع در قالب پرونده ویژه می پردازد. طراحی تجربه در گردشگری عنوان موضوع پرونده ویژه سومین شماره گیلگمش برای مخاطبانش است و در این بخش طراحی تجربه به عنوان رویکردی نوین در صنعت گردشگری، بازآفرینی شهری در شهر رشت، تجربه سازی در موزه ها و تجربه سازی در سنتر پارک Elveden Forest مورد بررسی قرار گرفته است.

همراه در گیلگمش بخشی است که در آن به سفر و گردشگری از ابعاد متفاوت می پردازد. سومین شماره گیلگمش با بیژن فرهنگ دره شوری همراه شده است. معرفی لیسبون پایتخت اسپانیا گزارش دیگر این بخش است و در نهایت گیلگمش مخاطبان خود را به بازدید از حیات وحش در فصل زمستان دعوت می کند.

در رو به راه که بخشی برای بررسی روند و تحولاتی است که میراث فرهنگی و گردشگری در حال سپری کردن آن است، چالش های سفر معلولان و شرایط سفر آنان در امروز و آینده و همچنین سفره کردی از دیروز تا فردا مورد بررسی قرار گرفته اند.

«روایت بزم در خانه مقدم» نیز عنوان کلاژ کاشی سومین شماره گیلگمش بوده که دربرگیرنده ترکیبی از کاشی های مجموعه خانه مقدم برگرفته از کاشی های دوره ایلخانی، تیموری، صفوی و قاجار و روایتی از مجالس بزم و شادی ایرانیان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1