27 نوامبر 2023 - 08:21

راه اندازی سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور در بانک ملی ایران

15 دسامبر 2016 - 17:50 dsfr.ir/mr6gr

راه اندازی سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور در بانک ملی ایران
sinainsurance.com
سامانه پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت الکترونیکی توسط بانک ملی ایران راه اندازی شد

#بانک ملی ایران سامانه پرداخت #الکترونیکی #عوارض خروج از کشور را برای #مسافران راه اندازی کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، مسعود خاتونی معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات این بانک در نشست خبری طرح پرداخت الکترونیک عوارض خروج از کشور گفت: در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و بانکداری الکترونیک و سهولت در انجام امور بانکی مردم بویژه مسافران خارج از کشور، این بانک سامانه پرداخت عوارض خروج از کشور را به صورت الکترونیکی و از طریق درگاه اینترنتی بانک ملی ایران راه اندازی کرده است، به گونه ای که کنترل پرداخت یا عدم پرداخت عوارض به صورت مکانیزه در مبادی خروجی امکان پذیر می شود.

وی افزود: مسافران عزیز می توانند با مراجعه به بخش خدمات الکترونیکی / پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور و ثبت اطلاعات خود از جمله کد ملی و شماره تلفن همراه (جهت دریافت کد پیگیری ) نسبت به پرداخت عوارض خروج از کشور توسط کارت های عضو شتاب اقدام کنند.

به گفته خاتونی از جمله نتایج اجرایی این سامانه می توان به سهولت و تسریع در انجام امور مردم و مسافران، تقلیل هزینه های منابع انسانی و حذف یا کاهش سوء استفاده های احتمالی اشاره کرد.

وی ابراز داشت: در حال حاضر خدمت فوق به صورت آزمایشی برای مسافران عازم از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) راه اندازی شده و پس از دوره آزمایشی برای سایر مبادی خروجی کشور نیز عملیاتی خواهد شد.

معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران گفت: همچنین در حال حاضر این بانک با استقرار کیوسک و Cashless در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شرایط را برای رفاه حال مسافران عازم خارج از کشور و سرعت عمل در امور آنها فراهم کرده است.

به گفته وی، بانک ملی ایران در نظر دارد با توسعه دستگاه های پرداخت الکترونیک (کیوسک و Cashless) در سطح کشور ضمن ارائه تمامی سرویس های بانکی، شرایط دریافت عوارض را نیز آسان تر کند.

1