15 اکتبر 2019 - 10:30

13 دلیل و راه حل بیماری و استرس در سفر

8 اکتبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/vv0zz

13 دلیل و راه حل بیماری و استرس در سفر
نامشخص
یک زوج جوان در سفر

بعضی وقتها در طول سفر هم استرس همراهتان است یا سرما میخورید و بیمار میشوید. در ادامه دلایل این اتفاق ها و راه حل هایی ساده برای برطرف کردنشان را آورده ایم:

1. با سفر مثل یک شغل برخورد می کنید

برنامه ریزی بیش از حد و مجبور کردن خودتان به انجام کارهای زیاد در طول سفر باعث می شود به آن مثل کار و شغل تان نگاه کنید. برای دوری از این اتفاق هر روز در سفر یک هدف تعیین کنید و تعداد زیادی فعالیت کوچک انجام ندهید. اگر چیزی ناگهانی اتفاق افتاد، استرس نگیرید و منعطف باشید. برنامه ریزی بیش از حد و سنگین را کنار بگذارید.

2. با سفر مثل یک بازی امتیازدار برخورد می کنید

بعضی وقت ها فکر می کنید سفر برای جمع کردن یکسری تجربه است که کیفیت شان اهمیت ندارد، بلکه به تعدادشان توجه می کنید و اینکه بعد از سفر داستان های زیادی برای تعریف کردن داشته باشید. اینطوری تجربه ها ولذت های فردی تان گم می شود و استرس می گیرید. برای همین، درطول سفرتان فعالیت هایی را انتخاب کنید که برای خودتان مفهوم دارند و شما را راضی می کنند.

3. هواپیما ها محیط های کثیفی هستند

هواپیماها پر از میکروب هستند، رطوبت پایین و فشار کم دارند و می توانند شما را بیمار کنند. برای جلوگیری از سرماخوردگی در هواپیما، دستمال مرطوب همراه ببرید، دست هایتان را زیاد بشویید و آب زیاد بنوشید.

4. ماشین، قایق، اتوبوس و وسایل درحال حرکت باعث تهوع تان می شوند

سفر کردن با وسایل نقلیه می تواند باعث تهوع، سردرد و استفراغ شود. برای جلوگیری از این حالت، سعی کنید سرتان را تا می توانید کم تکان دهید و مستقیم نگاه کنید. آنتی هیستامین و بعضی داروها هم به شما کمک می کنند. می توانید زنجبیل یا نوشیدنی زنجبیلی هم مصرف کنید.

5. ساعت بدن تان دچار مشکل می شود

بدن انسان ساعت داخلی مخصوص خودش را دارد که وقتی سفر می کنید ممکن است بهم بریزد. هرچه دورتر سفر کنید، این احساس را بیشتر خواهید داشت. خواب تان آشفته می شود، حالت هایتان عوض می شود، مشکلات معده و اسهال و یبوست می گیرید و حالت بیقراری دارید. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید خوراکی ها و درمان های طبیعی بیخوابی را استفاده کنید و یا داروهای مربوط به این مشکل را از یک دکتر بگیرید.

6. خیلی کم میخوابید

در سفر معمولا صبح ها زود بیدار میشوید و شب ها دیر می خوابید. برای همین درکل خواب کمتری خواهید داشت. این باعث می شود بیمار شوید و قسمت ایمنی بدن تان ضعیف شود. سعی کنید در طول روز 30 دقیقه بخوابید تا بدن تان انرژی اش را بدست بیاورد.

7. اتاق تان در هتل کثیف است

بعضی از کثیف ترین قسمت های هتل مشترکند ولی به ندرت تمیز می شوند. مثلا تلفن و یا کنترل از راه دور. می توانید ریموت تان را داخل یک کیسه بگذارید تا با دست تان لمسش نکنید. از دستمال های مرطوب و بهداشتی هم می توانید برای تمیز کردن دستگیره ها، تلفن و یخچال استفاده کنید.

8. زیاد در نور آفتاب می مانید

زیادی در معرض خورشید بودن، می تواند باعث سوختگی شود. حتما از ضدآفتاب استفاده کنید و هر دو ساعت آنرا تجدید کنید. آب و نوشیدنی زیاد هم بخورید. سعی کنید بین ساعت های ده تا دو ظهر کمتر در معرض خورشید باشید.

9. فشار ذهنی بهتان وارد می شود، گزینه ها ی زیادی دارید

بعضی افراد اصلا برنامه ریزی نمی کنند ولی این به این معنا نیست که استرس کمتری دارند. مطمئن نبودن و پیش بینی نکردن استرس زیادی به فرد وارد می کند. سعی کنید هم کمی برنامه داشته باشید هم انعطاف پذیر باشید.

10. عادت های غذایی تان بهم می خورد

وقتی رژیم غذایی تان عوض شود و غذاهای با چربی، شکر و سدیم بالا بخورید، بدن و معده تان واکنش نشان می دهد. برای همین، از سفر به عنوان فرصتی برای خوردن غذاهای سالم و میوه و سبزیجات استفاده کنید.

11. مشکلات خانوادگی تان در سفر بروز میکند

مردم معمولا فکر می کنند در سفر می توانند مشکلات خانوادگی شان را حل کنند. این شیوه ی نگرش به سفر، باعث می شود لذت سفر از بین برود. سفر باید زمانی برای استراحت و آرامش باشد و مسائل رابطه ها نباید به آن استرس وارد کنند.

سعی کنید زمانی را تنها باشید و فعالیت هایی را که دوست دارید انجام دهید و تماما به فکر انجام فعالیت های خانوادگی نباشید.

12. همش با خودتان فکر می کنید که الان باید کار کنید

خیلی از افراد وقتی از محل کارشان دورند عذاب وجدان می گیرند و به فکر زمان های تحویل و کارهای ضروری هستند. این افراد ایمیل و تلفن شان را هی چک می کنند. بهترین راه این است که از لپ تاپ و تلفن دور باشید و وظایف تان را قبل از سفر انجام دهید.

13. تغییر کردن سخت است

بیرون آمدن از روتین روزانه سخت است. غذاخوردن، خوابیدن و بقیه ی عادت ها ممکن است در سفر تغییر کنند و این برای ما مشکل است. سعی کنید فعالیت های آرام بخش مثل ورزش، نوشیدن قهوه در بالکن هتل تان و گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان را انجام دهید تا استرس تان کاهش یابد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « گردالی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1