بی اعتنایی به نظر کارشناسان در کنار معیارهای نامشخص

دریافت استاندارد "حلال" برای تمامی هتل ها الزامیست

19 سپتامبر 2016 - 12:30 dsfr.ir/lg9yc

دریافت استاندارد "حلال" برای تمامی هتل ها الزامیست
نامشخص
ارائه نشان "حلال" در حوزه هتلداری ایران اسلامی یک «بیزینس» است تا یک ضرورت و استاندارد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با رد ادعای تقسیم بندی هتل ها به حلال و حرام، تاکید کرد: تمامی تاسیسات گردشگری باید استاندارد "حلال" را داشته باشند.

در حالی که طی روزهای اخیر بسیاری از کارشناسان صنعت هتلداری در یادداشت ها و اظهارات خود اعطای نشان "حلال" به هتل های ایرانی را اقدامی نادرست و پر از ابهام معرفی کرده اند، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از الزام تمامی تاسیسات گردشگری برای اخذ این گواهینامه خبر داد. این امر به خوبی نشان می دهد که مسئولین هیچ احترامی برای نظرات کارشناسان قائل نیستند و همواره کار خود را انجام می دهند.

مرتضی رحمانی موحد درباره صدور گواهی نامه حلال به تأسیسات گردشگری اظهار داشت: در این نوع گردشگری واقعیتی وجود دارد که صاحبان تأسیسات باید بپذیرند. گردش مالی گردشگری حلال سالانه 150 میلیارد دلار است در حالی که ایران سه درصد از آن سهم دارد.

وی افزود: صحبت هایی که درباره دسته بندی حلال و حرام مطرح می شود اصلا درست نیست. این یک استاندارد جهانی است که علاقه مندان خاص خود را دارد و با آنکه ما مدعی آن هستیم اما سهمی از آن نداریم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: باید تأسیسات گردشگری را به یک استاندارد آمیخته کنیم، بنابراین همه باید این استاندارد را داشته باشند و همه باید این نشان را بگیرند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1