10 ژوئن 2024 - 06:09

خوشبینی گروه های گردشگری و TripAdvisor برخلاف هشدارها، نسبت به سفرهای اروپایی

1 اوت 2016 - 10:00 dsfr.ir/ch7fm

خوشبینی گروه های گردشگری و TripAdvisor برخلاف هشدارها، نسبت به سفرهای اروپایی
کجارو
نیروهای امنیتی در بروکسل

اگرچه برخی از آمریکایی ها به علت بروز حملات تروریستی، در حال لغو برنامه ی سفری خود به اروپا هستند، وزارت امور خارجه آمریکا و مقامات TripAdvisor معتقدند، مسافران می توانند با آسودگیِ خیال سفر کنند.

از سوی دیگر، طبق گزارشات مجله سفری skift، «انجمن آژانس های مسافرتی آمریکا» امیدوار است مسافران بسیاری، تعطیلات خود را در اروپا بگذرانند. یکی از سخنگویان TripAdvisor با بیان این که سفر کردن به هنگام هشدارهای دولت، تصمیمی شخصی است، به مسافران توصیه کرد، قبل از سفر، وبسایت های دولتی را برای آگاهی از جدیدترین اخبار مربوطه، بررسی کنند.

کارتر از گروه سفری TripAdvisor گفت: به طور کلی، مسافران اجازه نمی دهند هشدارهای امنیتی مانع از روحیه ی ماجراجویی و سفر آنها شود. تجربه ثابت کرده است که همواره بعد از بروز حملات تروریستی، سفر کردن بلافاصله تحت الشعاع این موضوع قرار می گیرد؛ حتی گاهی بسیار بیشتر از مسائل دیگر. مسافران در این شرایط هم به سفر می روند اما ممکن است مقصد خود را تغییر دهند و یا به مکانی در نزدیکی خانه خود بروند. اگر حملات تروریستی در مکان های توریستیِ پر رفت و آمد اتفاق بیفتد، مسئولین امر، سریعا تمهیدات امنیتی را اتخاذ می کنند تا مسافران هر چه زودتر بتوانند به این مکان ها بازگردند.

نتیجه مشترکی که از حملات تروریستی اخیر به دست آمده این است که مردم مصمم تر و منعطف تر از گذشته شده اند و اجازه نمی دهند بروز چنین اتفاقاتی، خللی در زندگی روزمره شان ایجاد کند. تعداد زیاد حملات تروریستی اخیر بسیار وحشتناک بوده و این موضوع، عمیقا موجب ناراحتی ما شده است. ما با تمامی ساکنان و مسافرانی که تحت تاثیر این حملات بوده اند، ابراز همدردی می کنیم. مسئله امنیت، فاکتور بسیار مهمی در صنعت سفر است.

جنیفر مایکلز، یکی از سخنگویان انجمن آژانس های مسافرتی آمریکا می گوید، مسافرانِ آژانس های مسافرتی به هنگام بروز چنین حملاتی، بایستی سفر خود را به تعویق بیندازند و یا منتظر واکنش مسئولین نسبت به اتخاذ تمهیدات امنیتی شوند. مایکلز می گوید، طبق یک نظرسنجی که در آژانس مسافرتی ASTA در ماه نوامبر و در پی حملات رخ داده در پاریس انجام دادیم، از مسافران پرسیدیم آیا حاضرند سفر خود به اروپا را به تعویق انداخته یا لغو کنند؛ که 64 درصد از آن ها جواب منفی دادند. بنابراین، به نظر آمریکایی ها تقریبا نسبت به این گونه مسائل انعطاف بیشتری از خود نشان داده و وحشت نمی کنند. آنها سفر خود را لغو نمی کنند مگر این که بخواهند طی چند روز آینده سفر کنند. برخی توصیه هایی که اعضای سازمان ما به مسافران می دهند، مواردی از این قبیل می باشد: زمان بیشتری را در ایستگاه قطار یا فرودگاه بگذرانید، نسبت به محیط اطراف خود آگاه باشید و به اخبار محلی توجه کنید. همچنین یک آژانس مسافرتی می تواند مسافران خود را بیمه سفر کند. از آنجایی که سیاست همه ی شرکت های بیمه یکسان نیست، توصیه می کنیم از شرکت بیمه ی خود درمورد بندها و قوانین مربوط به حوادث غیر مترقبه سوال کنید تا مطمئن شوید آیا این گونه مسائل تحت پوشش بیمه هست یا نه. در این شرایط، نماینده ی شرکت بیمه می تواند مسافران را از بهترین نوع بیمه برایشان آگاه سازد.

آژانس مسافرتی BCD در پی حملات تروریستی رخ داده در بروکسل، اذعان داشت، این فاجعه نشان داد، مدیریت بحران بایستی به نحوی تغییر رویه دهد که شرکت های مربوطه بتوانند 24 ساعته آماده خدمت رسانی باشند و از سوی دیگر مسافران نیز باید شرکت مسافرتی خود را از مکان تقریبی شان، آگاه سازند. مارتین ویسکریچن، نایب رئیس بخش مدیریت بحران جهانی آژانس مسافرتی BCD می گوید، زمانی سفرهای کاری به بروکسل و پاریس بی خطر تلقی می شدند اما امروزه باید از آن ها با عنوان سفرهای پر مخاطره یاد کرد. هنوز هم برای شرکت های مسافرتی، شناسایی، ارزیابی و کاهش میزان خطر قبل از سفر، امری ضروری می باشد. امروز، واکنش ما به اندازه ی برنامه ریزی ما اهمیت دارد. برنامه های سفر باید طوری باشند که بتوان سریعا آماده ی تصمیم گیری شده، با مسافران و مدیران اجرایی ارتباط برقرار کنیم و در نهایت به هنگام بروز مشکل، بتوانیم آماده ی عمل باشیم.
هواپیمایی آمریکا

شرکت هواپیمایی آمریکا، مستقیما درمورد هشدار سفری وزارت خارجه که تا تاریخ 20 ژوئن پابرجا خواهد بود، اظهار نظر نکرده است اما اذعان داشت که به طور نزدیک با سازمان های دولتی و امنیتی همکاری خواهند کرد.

شرکت هواپیمایی آمریکا و اعضایش، امنیت و آسایش مسافران و کارمندان خود را در الویت اصلی قرار داده است. ما دائما در حال هماهنگی و بررسی مسائل امنیتی با سازمان های دولتی هستیم. شایان ذکر است، تعدادی از شرکت های هواپیمایی ایالات متحده، برای سفر به بروکسل، سیاست های جدیدی از جمله استرداد مبلغ بلیط و امکان رزرو مجدد بدون پرداخت جریمه اتخاذ کرده اند. مسافران برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شرکت هواپیمایی خود تماس حاصل نمایند. چندین سازمان از جمله «سازمان جهانی سفرهای تجاری» و « eDreams Odigeo» در اسپانیا از اظهار نظر در زمینه ی هشدار سفری ایالات متحده در مورد اروپا، خودداری کرده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « کجارو » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1