آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور:

ورود به چالوس تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

7 ژوئیه 2016 - 12:00 dsfr.ir/v24ax

ورود به چالوس تا اطلاع ثانوی ممنوع شد
سیدمحمد اکبرموسوی
جاده چالوس

شب گذشته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از انسداد محور چالوس از میدان امیرکبیر به سمت شمال خبر داد و مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران ورود به شهر چالوس را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره وضعیت ترافیکی در محور چالوس اظهار کرد: از ساعاتی پیش شاهد ورود حجم بالای خودرو و بیش از حد ظرفیت جاده چالوس در بخش هایی از این جاده بودیم که این مساله باعث توقف خودروها در دو استان البرز و مازندران شد که به همین دلیل بلافاصله عوامل پلیس ضمن حضور در محل و روان سازی ترافیک تمهیدات ویژه ای را در این منطقه اتخاذ کردند.

رحمانی با بیان اینکه "در حال حاضر در حد فاصل گچسر به دیزین مشکل ترافیکی رفع شده و ترافیک به شکل نیمه سنگین اما روان جریان دارد"، گفت: در بخش هایی از جاده چالوس در استان مازندران همچنان مشکلاتی وجود دارد که عوامل پلیس راه با حضور در محل در حال روان سازی و بازگشایی مسیر هستند.

وی با بیان اینکه "با توجه به حجم ترافیک از ساعاتی پیش جاده چالوس از میدان امیرکبیر به سمت شمال مسدود شد"، اظهار کرد: تردد خودروها از میدان امیرکبیر به سمت شمال تا اطلاع ثانوی و تخلیه بار ترافیکی داخل جاده چالوس ممنوع است.

رحمانی درباره یک طرفه شدن جاده های هراز و چالوس نیز به ایسنا گفت: جاده چالوس همچنان به سمت شمال یک طرفه است اما جاده هراز دو طرفه بوده و تردد به شکل رفت و برگشت در آن انجام می شود.

وی درباره وضعیت ترافیکی دیگر جاده های کشور نیز گفت: ترافیک در جاده فیروزکوه، کرج-قزوین، قزوین-رشت نیمه سنگین اما روان است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از شهروندان خواست که اگر قصد سفر داشته اند اما تاکنون از منزل خود خارج نشده اند، امشب صبر کرده و از صبح فردا سفر خود را آغاز کنند.

وی همچنین با اعلام شماره تلفن 88255555 از رانندگان و مسافران خواست برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی و امدادرسانی به حوادث احتمالی در هر نقطه از کشور با این شماره تماس بگیرند.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی ورود خودروها به جاده چالوس متوقف شده است و احتمالا چند ساعت بعد نسبت به از سرگیری ترددها تصمیم گیری خواهد شد.

باقرنیا در گفت و گو با ایسنا تاکید کرد: با توجه به اینکه حجم سفرها در طول چند ساعت گذشته به شکل قابل توجهی در جاده چالوس افزایش یافت، با همکاری پلیس راه تصمیم بر این شد که ورود خودروهای جدید از سمت کرج به چالوس متوقف شود. این دستور همچنان به قوت خود باقی است و احتمالا ظرف ساعات آینده نسبت به تغییر وضعیت ترددها تصمیم گیری می شود.

به گفته وی مشکلاتی که در طول ساعات گذشته برای تعدادی از خودروها در محدوده تونل کندوان به وجود آمده بود با ورود به موقع ماموران پلیس حل شد و در حال حاضر ترددها به کندی در جریان است.

باقرنیا درباره چگونگی بازشدن جاده چالوس از سمت شمال به تهران نیز گفت: براساس برنامه قبلی در روز جمعه جاده چالوس از شمال به جنوب یک طرفه خواهد شد ولی با توجه به وضعیت فعلی ترافیکی این جاده و ازدحام بسیار زیاد خودروها هنوز در رابطه با وضعیت این محور در روز پنجشنبه نمی توان اظهارنظر قطعی کرد و هرگونه تصمیم در این رابطه به ساعات آینده موکول خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1