17 اکتبر 2019 - 09:01
عباس آخوندی در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

اطلاع از ایمنی پرواز در فرودگاه های کشور امری ضروری است

1 ژوئن 2016 - 16:00 dsfr.ir/298bq

اطلاع از ایمنی پرواز در فرودگاه های کشور امری ضروری است
پایگاه خبری راه و شهرسازی
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی

با آغاز فعالیت فلایت چک می توانیم از ایمنی کل فرودگاه ها در کشور مطلع شویم؛ موردی که یکی از نکات مورد توجه ما خصوصا در این بازه زمانی که مشغول توسعه و نوسازی ناوگان هوایی کشور هستیم، به شمار می رود.

"وزیر راه و شهرسازی"

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ عباس آخوندی در حاشیه مراسم رونمایی از اولین هواپیمای فلایت چک کشور در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که می دانید ایران دارای 60 فرودگاه است که تمامی دستگاه های الکترونیک فعال در این فرودگاه ها مرتب باید کنترل شوند تا اطمینان لازم نسبت به صحت عملکرد آن ها حاصل شود، به همین دلیل بحث داشتن یک هواپیمای وارسی پرواز که بتواند به صورت مرتب ابزارها و وسایل الکترونیک فرودگاه را کنترل کند یکی از ضروریات حفظ ایمنی فرودگاه های ما به شمار می آید.

دکتر آخوندی در ادامه افزود: شوربختانه در 2 سال گذشته یکی از هواپیماهای وارسی کشور در کیش سقوط کرد که منجربه شهادت خلبانان آن شد. به همین دلیل بلافاصله اقدام به خریداری یک فروند هواپیمای وارسی جدید کردیم و علی رغم شرایط سخت تحریم موفق به اخذ یکی از مدرن ترین هواپیماهای فلایت چک شدیم و سیستم های ابزارهای فرودگاه رادر آن نصب کردیم.

وزیر راه و شهرسازی در این باره اضافه کرد: با آغاز فعالیت این فلایت چک می توانیم از ایمنی تمامی فرودگاه ها در کشور مطلع شویم که این یکی از نکات مورد توجه ما خصوصا در این بازه زمانی که مشغول به توسعه و نوسازی ناوگان هوایی کشور هستیم به شمار می رود.

آخوندی با بیان اینکه در حال حاضر فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی و همچنین 7 فرودگاه بین المللی کشور در حال نوسازی هستند گفت: با توجه به خریدهایی که در بحث توسعه ناوگان هوایی در حال انجام است برخورداری از این سیستم برای ما اهمیت زیادی دارد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص مزیت خریداری این فلایت چک برای کشور اظهار کرد: این هواپیما بیشتر از لحاظ فنی برای ما قابل اهمیت است تا بتواند دقت کارکرد ابزارهای فرودگاه ها را اندازه گیری کند. این خود می تواند به عنوان یک عامل تجاری در سطح ایران و منطقه عمل کند چراکه تا پیش از این، این سیستم را از سایر کشورها خریداری می کردیم ولی اکنون خود از این خدمت برخوردار هستیم و حتی می توانیم به کشورهای همسایه نیز خدمات ارایه دهیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1