13 نوامبر 2019 - 03:30
معاون توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران، عنوان کرد:

طرح واگذاری خطوط BRT به بخش خصوصی

26 می 2016 - 08:00 dsfr.ir/bq24f

طرح واگذاری خطوط BRT به بخش خصوصی
فرانک شکری
اتوبوس های تندرو بی آر تی شهر تهران

معاون توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران از نوسازی سازمان موتوری معاونت فنی - عمران و تهیه طرح واگذاری خطوط BRT به بخش خصوصی، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران، دومین دور جلسات نظارت ستادی از واحدهای تابعه شهرداری تهران با نظارت ستادی از شرکت واحد اتوبوس رانی و سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با حضور قائم مقام و معاونین شهردار تهران برگزار شد.
 
در ابتدای این جلسه ناصر امانی معاون شهردار تهران با اشاره به ضرورت اجرا و تحقق تدابیر قالیباف در نظارت های ستادی از سوی واحدهای تابعه و اهمیت برگزاری دور دوم جلسات نظارت ستادی، چارچوب و اهداف کلی جلسه را برشمرد.

در ادامه تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک و سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با تشریح وضعیت میزان تحقق مصوبات دور اول نظارت ستادی از آن شرکت، گزارش اقدامات صورت گرفته در این راستا را برشمرده و به دنبال آن معاونین شهردار تهران و مدیران کل ستادی به بیان راهکارها و نحوه همکاری و مشارکت واحدهای متبوع خود در راستای تحقق کامل تدابیر شهردار تهران در شرکت واحد اتوبوسرانی پرداختند.

قائم مقام شهردار تهران در ادامه به جمع بندی موارد مطرح شده پرداخت و در ابتدا خواستار تشکر و قدردانی از زحمات کارکنان و مدیران شرکت واحد اتوبوسرانی شد.

وی هم چنین خواستار تسریع در تکمیل سیستم های هوشمند مرتبط با فن آوری اطلاعات، ساماندهی و نوسازی ناوگان مینی بوس و اتوبوس، ساماندهی نیروی های انسانی مازاد در قالب بازخرید با در نظر گرفتن کرامت انسانی و رعایت کامل حقوق کارکنان و تسریع در واگذاری بهره برداری از خطوط BRT به بخش خصوصی پس از تخصیص اعتبار لازم شد.

بر اساس این گزارش هم چنین در نشست روز سه شنبه، دور دوم نظارت ستادی از سازمان مهندسی و عمران شهر تهران برگزار شد.

جاوید معاون فنی عمران شهرداری تهران و امام مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این سازمان وفق مصوبات دور اول نظارت های ستادی را ارائه کرد.

دکتر شریفی قائم مقام شهردار تهران یکی دیگر از حاضران در جلسه بود که با ارائه راهکار بر تشویق مناسب و در خور مدیران سازمان، تصمیم گیری جهت رفع مشکل مسکن کارکنان، تشکیل کمیته ویژه جهت تعیین تکلیف بدهی پیمانکاران پروژه های عمرانی، تدوین برنامه مشخص جهت فعالیت های پشتیبانی و مهندسی در فرآیند مدیریت بحرانها و حوادث غیرمترقبه در شهرتهران در قالب تفاهم نامه با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، تعریف چارت تشکیلاتی مناسب جهت نیروی انسانی سازمان مهندسی و عمران شهرتهران، واگذاری امور حفاظت فیزیکی به یگان حفاظت و تنظیم برنامه خروج از خدمت جهت تعیین سقف مصوب سازمان تاکید کرد.

دیدگاه ها

 • بازنشستگی کارکنان 4 اوت 2016 - 17:28

  با سلام و احترام. وقتی هدف خصوصی سازی است چرا یک سری از کارکنان شرکت واحد (کارمند و کارگر) که سابقه آنان بالای 25 سال می باشد با شرایط خوب و ایدال بازنشست نمی کنید.
  این امر باعث چابک سازی شرکت و ورود نیروی جوان با سواد و تازه نفس به عرصه کار می شود و دیگر نگران پرداخت حقوق و مزایا و حق بیمه کارکنان نخواهیدشد.

 • سعید 6 اوت 2016 - 14:36

  سلام
  نظرتان کاملا درست است.

 • سعیدیان 10 اوت 2016 - 16:20

  باسلام
  به گفته عطاريان طبق آخرين آمار ارائه شده تاكنون 135 هزار و 208 نفر از كاركنان دستگاه‌های دولتی توانسته‌اند پيش از موعد بازنشسته شوند. گفتنی است دارا بودن سابقه قابل قبول خدمت به ميزان 25 سال برای مردان و حداقل 20 سال برای زنان بدون لحاظ شرط سنی و همچنين اعلام موافقت و ارسال درخواست كتبی متقاضيان بازنشستگی در مهلت قانونی از سوی دستگاه متبوع برای استفاده از قانون بازنشستگی پيش از موعد كاركنان دولت از جمله شرايطی است كه كاركنان شاغل دستگاه‌های دولتی بايد داشته باشند.

 • بازنشستگی کارمندان 4 اوت 2016 - 17:39

  وقتی هدف خصوصی سازی است چرا یکسری از کارکنان شرکت واحد (کارمند) که سابقه آنان بالای 25 سال است با شرایط خوب و ایدال بازنشست نمی کنید. مگر شهرداری تهران با صندوق بازنشستگی تعامل ندارد؟
  هم اکنون تا آنجایی که بنده مطلع هستم اگر در شرکت واحد شرایط سنی را برای بازنشستگی کارمندان بردارند حدود 100 نفر تقاضایی بازنشستگی خواهند داد که این امر ماهیانه حدود ششصد پنجاه میلیون تومن از پرداختی حقوق توسط شرکت به پرسنل کارمند کم خواهد شد.
  به هر تقدیر شرایطی محیا کنند که انگیزه جهت بازنشستگی پیش بیاید.

 • بازنشستگی کارمندان کارگران وبازخریدی کارگران 4 اوت 2016 - 17:59

  باسلام و احترام. چرا با عنایت به خصوصی سازی بازنشستگی کارمندان کارگران و بازخریدی کارگران در شرکت واحد انجام نمی شود.

 • علی 6 اوت 2016 - 14:34

  باسلام اگرقراراست طرح واگذاری خطوط BRT به بخش خصوصی اجراشودبایدانگیزه برای خروج پرسنل (بارخرید یابازنشستگی)انجام بشود پس چراتاکنون اتفاقی نیفتاده است.

 • گرجی (کارمندشهرداری) 6 اوت 2016 - 15:51

  باسلام
  اگرقراراست خصوصی سازی بشودچراپس کارمندان بالای 25سال سابقه راکه سن آنان زیر50سال میباشدبازنشست نمیکنیید.
  درصورتیکه این طرح بنفع سیستم میباشد.چرا چرا؟

 • بهرامی 7 اوت 2016 - 10:10

  باسلام
  دوست عزیزبانظرتان موافقم
  قطعابوجه نیست مگراینکه اموال شهرداری رابفرشند.

 • مجتبی 10 اوت 2016 - 16:14

  باسلام
  واقعا مدیران شهرداری این نظرات پرسنل رو در ارتباط با بازنشستکی کارمندان بالای 25 سال سابقه رو مطالعه میکنند.
  اگر مطالعه میکنند چرا پاسخی نمیدهند؟

 • نمازی 14 اوت 2016 - 19:24

  باسلام اگرمطالب رامی خواندندکه تاکنون پاسخ شمارومیدادند.
  بعیدمیدونم این نظرسنجی همینجوریه؟

 • مهدی زاده 18 اوت 2016 - 18:01

  سلام دوست عزیز نظرات شما خوانده میشود وموردارزیابی وکارشناسی قرارمیگیرد

 • حسن زاده 18 اوت 2016 - 17:59

  سلام علیکم
  چرااگرهدف خصوصی سازی است کارمندان بالای بیست وپنج سال سابقه کارروبازنشست نمیکنید ولی قبلا درسال1386 بالای بیست وپنج سال سابقه روپنج سال ارفاق میکردید وباسی روزحقوق آنهرابازنشست میکردید.

 • عليرضا 29 اوت 2016 - 14:05

  سلام
  باعنايت به خصوصي سازي بي ارتي فكري بحال اينهمه نيروشده است.
  طرح بازنشستگي اعلام خواهدشد

 • محمدرضا 29 اوت 2016 - 14:17

  در بخشنامه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب پنجم شهریورماه ۱۳۸۶ و قانون تمدید آن آمده است: در اجرای بند (ج) تبصره (۱۸) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور، بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مذکور بدون سنوات ارفاقی و با رعایت موارد زیر مجاز است:
  ۱- بازنشستگی پیش از موعد کارکنان با رعایت قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت و آئین‌نامه اجرایی آن و سایر قوانین و مقررات ذیربط در سقف حداکثر پنج درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی (ملی و استانی) با مسئولیت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد (۵۲) و (۵۳) قانون محاسبات عمومی کشور، بدون سنوات ارفاقی و با پرداخت کامل پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی موضوع ماده (۱۰۷) قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت سقف حداکثر پنج درصد اعتبارات هزینه‌ای مجاز است.
  ۲- ارائه درخواست استخدام جدید به جای افرادی که از محل مجوز بند (ج) تبصره (۱۸) بازنشسته می‌شوند، موضوعیت ندارد و هرگونه استخدامی در چارچوب نظام جامع نیروی انسانی که از سوی شورای عالی اداری ابلاغ شده است، امکان‌پذیر است.
  ۳- دستگاه‌های اجرایی موظفند در مقاطع شش‌ماهه فهرست کارکنانی را که از محل مجوز مذکور بازنشسته شده‌اند با قید مشخصات استخدامی هر یک از آنان به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی این سازمان ارسال کنند.(مهر)

 • علی یار 23 سپتامبر 2016 - 16:01

  باسلام واحترام تبصره (4) ماده واحده بودجه مصوب سال 1391شهرداري تهران و باستناد قانون تمديد بازنشستگي پيش از موعد (سنوات ارفاقي) كاركنان ، مصوب سال 1386 مجلس شوراي اسلامي دستورالعمل بازنشستگي پيش از موعد كارمندان رسمي (ثابت) شهرداري تهران، كه عضو صندوق بازنشستگي شهرداري تهران مي باشند،چیه شد.
  آیا اقدامی برای کارمندان بالای بیست وپنج سال سابقه شاغل درشهرداری وتوابع صورت خواهدگرفت.
  ازمعاون محترم منابع انسانی جناب آقای مهندس تشکری هاشمی تقاضاداریم خیلی شفاف این تقاضای پرسنل مبنی بربازنشستگی پیش ازموعدکارمندان راجواب بدهندتا حداقل بتوانیم برای آینده خودبرنامه ریزی کنیموجلوی این شایعات گرفته شود.

 • ازکارمندان شرکت واحد 14 نوامبر 2016 - 16:50

  سلام علیکم
  چرااگرهدف خصوصی سازی است کارمندان بالای بیست وپنج سال سابقه کارروبازنشست نمیکنید ولی قبلا درسال1386 بالای بیست وپنج سال سابقه روپنج سال ارفاق میکردید وباسی روزحقوق آنهرابازنشست میکردید.

 • مختاری 10 دسامبر 2016 - 15:22

  وقتی هدف خصوصی سازی است چرا یکسری از کارکنان شرکت واحد (کارمند) که سابقه آنان بالای 25 سال است با شرایط خوب و ایدال بازنشست نمی کنید. مگر شهرداری تهران با صندوق بازنشستگی تعامل ندارد؟
  هم اکنون تا آنجایی که بنده مطلع هستم اگر در شرکت واحد شرایط سنی را برای بازنشستگی کارمندان بردارند حدود 100 نفر تقاضایی بازنشستگی خواهند داد که این امر ماهیانه حدود ششصد پنجاه میلیون تومن از پرداختی حقوق توسط شرکت به پرسنل کارمند کم خواهد شد.
  به هر تقدیر شرایطی محیا کنند که انگیزه جهت بازنشستگی پیش بیاید.

 • مجتبی 25 می 2017 - 17:45

  سلام
  چرابرای بازنشستگی انگیزشی کارمندان شرکت واحد شرایط سنی روبرنمیدارید.
  ممنون

 • علی محمدی(کارمندشرکت واحد) 14 ژوئیه 2017 - 17:18

  باسلام هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بخشنامه شماره ۱۹۷۲/د/۲۱۰ مورخ ۳ مرداد ۹۴ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد که صندوق بازنشستگی کشوری اجازه ندارد به بهانه نبود اعتبار از صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت ممانعت کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1