تا پایان اردیبهشت انجام می شود:

سفر نمایندگان آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به ایران

7 می 2016 - 10:00 dsfr.ir/cg35a

سفر نمایندگان آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به ایران
azertag.az
لوگوی آژانس ایمنی هوانوردی اروپا

کارشناسان آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (European Aviation Safety Agency - EASA) جهت ارزیابی عملکرد شرکت هواپیمایی هما تا پایان اردیبهشت ماه جاری به ایران سفر می کنند.

به گزارش روابط عمومی "هما"، در پی الزام اتحادیه اروپا، آژانس ایمنی هوانوردی این اتحادیه ماموریت یافت تا نسبت به بررسی ایمنی شرکت های هواپیمایی که تائیدیه عملیاتی (AOC) خود را از کشورهای غیر اروپایی دریافت کرده اند، اقدام کنند.

براساس این الزام، شرکت های هوایی که به اروپا سفر می کنند، ملزم به دریافت مجوزی به نام مجوز TCO (Third Country OperatorsAuthorization) می باشند. بنابراین برای دریافت این مجوز، عملکرد شرکت ها در حوزه ارتقای سطح ایمنی، بر اساس برخی از انکس های ایکائو مورد ارزیابی قرار می گیرند.

پس از مذاکرات برجام و رفع برخی از موانع، کارشناسان آژانس هوانوردی اتحادیه اروپا نیز با سفر به ایران در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" حضور خواهند یافت تا این شرکت را ارزیابی کنند. این کارشناسان در مدت 2 روز قسمت های مهندسی و تعمیرات، عملیات و ایمنی و تضمین کیفیت "هما" را بر اساس استانداردهای ایکائو در بخش های قوانین و مقررات، عملیات هواپیماها، قابلیت پروازی هواپیماها، حمل و نقل کالاهای خطرناک و مدیریت ایمنی مورد ارزیابی قرار خواهند داد و پس از بررسی های انجام شده و تایید مدارک و مستندات ارایه شده، محدودیت پروازی ناوگان "هما" به منطقه اروپا برداشته خواهد شد.

گفتنی است در سال 2010 میلادی آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا محدودیت هایی را برای پرواز ناوگان "هما" اعمال کرد که به موجب آن فقط برخی از ناوگان این شرکت می توانند به منطقه اروپا پرواز کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1