میهمانان خارجی نشست جاده ابریشم آمدند

23 آوریل 2016 - 08:00 dsfr.ir/c33ju

میهمانان خارجی نشست جاده ابریشم آمدند
میثم رودکی - دنیای سفر
رونمایی از لوگوی نشست بین المللی راه ابریشم

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: 33 نفر از میهمانان خارجی نشست بین المللی جاده ابریشم وارد ارومیه شدند.

حسین امامی شامگاه جمعه افزود: رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، معاون گردشگری سازمان به همراه هیات همراه نیز جمعه عصر و شنبه صبح وارد ارومیه می شوند.

وی اظهار کرد: مراسم افتتاح به صورت رسمی روز شنبه ساعت 10 صبح با سخنرانی رئیس سازمان جهانی گردشگری و مدیر اجرایی آن و حضور میهمانان خارجی و داخلی، استاندار آذربایجان غربی و مسوولان استانی آغاز می شود.

امامی بیان کرد: مراسم رسمی نشست نیز ساعت 11.30 دقیقه آغاز می شود که همراه با کارگاه تخصصی راه ابریشم خواهد بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: تور یک روزه بازدید از جاذبه های تاریخی خوی، بازدید از جاذبه های تاریخی ارومیه در اوقات فراغت برای اعضای کارگروه از جمله برنامه های این نشست است.

به گزارش ایرنا، 33 کشور جهان عضو برنامه راه ابریشم هستند و کشورهای بسیاری برای بهره گیری از فرصتهای سرمایه گذاری و انتفاع اقتصادی در تلاش برای پیوستن به این برنامه هستند.

یکی از کریدورهای راه ابریشم در سال 2014 به ثبت یونسکو رسیده و کشورهای قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان، قفقاز و کشورهای مشترک المنافع در این کریدور قرار دارند. یونسکو از محل بودجه های بین المللی خود به این کشورها کمک مالی می کند. انتفاع تجاری شهرهای واقع شده در مسیر این کریدورها و به ویژه جذب گردشگران بیشتر از مهم ترین مزایای واقع شدن در کریدور راه ابریشم است.

ششمین نشست راه ابریشم با حضور نمایندگان 33 کشور عضو برنامه راه ابریشم از سوم تا ششم اردیبهشت ماه سال جاری در هتل پنج ستاره آنا ارومیه برگزار می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1