آموزش و پرورش، مهمان پذیرهای قم را به تعطیلی می کشاند

8 آوریل 2016 - 20:00 dsfr.ir/jw117

آموزش و پرورش، مهمان پذیرهای قم را به تعطیلی می کشاند
azini.ir
مسافران آماده اقامت در مدرسه می شوند

ورود آموزش و پرورش به اسکان آزاد مسافران نوروزی موجب خالی ماندن ظرفیت مهمان پذیرها شده و می تواند باعث تعطیلی این مراکز در نوروز شود.

"رئیس انجمن صنفی مهمان پذیران قم"

قم به دلیل جایگاه خاص همواره به عنوان شهری زائرپذیر شناخته می شود که به نظر می رسد با تأکیداتی که مسئولان دارند سرمایه گذاری در بخش هتلداری و مهمان پذیری در این شهر بتواند جزو اولویت های سرمایه گذاران باشد.

اما آنچه که در این میان طی چند سال اخیر اما و اگرهایی را در این صنعت ایجاد کرده و نارضایتی ها را در بخش هتلداری و مهمان پذیری این شهر موجب شده، ورود آموزش و پرورش به اسکان مسافران آزاد در ایام نوروز است.

در این زمینه رئیس انجمن صنفی مهمان پذیران قم در گفتگو با خبرنگار مهر، انتقادات صریحی را نسبت به آموزش و پرورش بیان کرد.

خالی بودن 40 درصد ظرفیت مهمان پذیرهای قم

حسین جزینی در این گفتگو با اشاره به اینکه از روز دوم فروردین ماه 40 درصد از ظرفیت های مهمان پذیرهای قم خالی بود، مقصر این اتفاق را آموزش و پرورش معرفی کرد که با اسکان غیر فرهنگیان و افراد آزاد موقعیت نوروز را که می توانست درآمد خوبی برای هتل ها و مهمان پذیرها در قم داشته باشد را با مشکل مواجه کرده است.

فعالیت 55 مهمان پذیر در قم

وی با اشاره به فعالیت تعداد 55 مهمان پذیر با ظرفیت دو هزار نفر در قم، ادامه داد: روندی که آموزش و پرورش در اسکان پیش گرفته و همچنین وجود اقامتگاه های غیر مجاز موجب ورشکستگی مهمان پذیرهای قم می شود.

بارها اعتراضات این صنف را به ارگان ها و نهادهای مربوطه اعلام کرده ایم.

​رئیس انجمن صنفی مهمان پذیران استان قم در گفته های خود بر این موضوع اشاره داشت که بارها اعتراضات این صنف را به ارگان ها و نهادهای مربوطه اعلام کرده اند اما روند اسکان آزاد آموزش و پرورش در نوروز امسال نیز ادامه داشت.

آماده اجاره مدارس هستیم

جزینی با اشاره به اینکه مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در نشست ها اعلام می کند که اسکان مسافران نوروزی برای این ارگان با ضرر همراه است، این گفته مدیرکل آموزش و پرورش را زیر سئوال برده و  بیان می کند: اگر گفته های مدیرکل آموزش و پرورش در این زمینه صحیح باشد ما آماده ایم برای نوروز آینده کلاس های آموزش و پرورش را برای اسکان مسافران نوروزی اجاره کنیم تا این ارگان با ضرر مواجه نشود.

حاضریم مهمان پذیرهای قم را با تمامی امکانات و با تخفیف 30 درصد در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم.

وی در ادامه در پیشنهاد دیگری اعلام کرد حتی حاضریم مهمان پذیرهای قم را با تمامی امکانات و حتی تخفیف 30 درصد در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم تا تجهیز مدارس و آماده کردن آن برای اسکان مسافران در نوروز برای این ارگان با ضرر همراه نباشد.

رئیس انجمن صنفی مهمان پذیران استان قم در ادامه سخنان خود افزود: چگونه آموزش و پرورش می تواند با تجهیز 4 هزار کلاس درس و اجاره آن به افراد فرهنگی و آزاد و میزان بالای اسکانی که داشته است بیان کند نه تنها درآمد نداشته بلکه با ضرر نیز مواجه شده است؟

آیا صحیح است که با توجه به جایگاه استان قم امامزاده هایی را که در آن ها قبرستان است، برای اسکان مسافران و زائران نوروزی تجهیز کرد؟

اسکان مسافران در امامزادگان

وی در ادامه با اشاره به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه نیز وارد عرصه اسکان مسافران نوروزی شده و امامزاده ها را برای اسکان آماده کرده و رقم هایی را نیز در این زمینه اعلام می کند، بیان کرد: آیا صحیح است که با توجه به جایگاه استان قم امامزاده هایی را که در آن ها قبرستان است، برای اسکان مسافران و زائران نوروزی تجهیز کرد؟

گفته های رئیس انجمن صنفی مهمان پذیران استان قم در حالی مطرح می شود که بحث اسکان مسافران آزاد در نوروز توسط آموزش و پرورش به یکی از دغدغه های جامعه هتلداران و مهان پذیران قم تبدیل شده به گونه ای که برخی از هتلداران  و مهمان پذیران این اقدام آموزش و پرورش را موجب عدم تمایل آن ها به ادامه کار خود و حتی سرمایه گذاری در این بخش می دانند و موجبات نارضایتی فراوانی را ایجاد کرده و به نظر می رسد که با تکرار این موضوع در نوروز سال آینده عزمی برای حل این مشکل و تفاهم در این زمینه وجود ندارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1