در دیدار مدیرعامل راه آهن با مدیرکل حمل و نقل کمیسیون اتحادیه اروپا مطرح شد؛

اعلام آمادگی حمل و نقل کمیسیون اتحادیه اروپا برای همکاری با راه آهن ایران

5 آوریل 2016 - 15:30 dsfr.ir/ql834

اعلام آمادگی حمل و نقل کمیسیون اتحادیه اروپا برای همکاری با راه آهن ایران
boyerkhabar.ir
همکاری های ریلی ایران با اروپا

محسن پورسید آقایی مدیرکل حمل و نقل کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن اعلام آمادگی برای همکاری دو جانبه بین ایران و اتحادیه، تمایل خود را برای انتقال تکنولوژی و ارائه مشاور در خصوص پروژه های ریلی و همکاری مشترک در بخش های مختلف ابراز کرد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ محسن پور سید آقایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن، امروز با هنریک هولولوئه مدیرکل حمل و نقل کمیسیون اتحادیه اروپا و هیات همراه آن دیدار و گفتگو کرد.

بنابراین گزارش؛ در این دیدار آقایی ضمن معرفی راه آهن ایران و مسیرهای ریلی در حال ساخت و ساخته شده، برقی کردن خطوط و احداث خطوط سریع السیر، درباره چگونگی کمک و حمایت اتحادیه اروپا به راه آهن ایران گفتگو کرد.

این گزارش می افزاید، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اتصال راه آهن ایران به مرز کشورهای آسیایی و اروپایی به خصوص خرمشهر به عراق، هرات به افغانستان و از طریق ترکمنستان به کشورهای CIS و همچنین آستارا به آذربایجان توضیحاتی را ارائه داد.

وی در این باره عنوان کرد که طی این سال ها با کشورهای اروپایی زیادی در جهت همکاری های ریلی وارد مذاکره شده ایم که قابل توجه بوده است.

در ادامه این دیدار و مذاکره، مدیر کل حمل و نقل کمیسیون اتحادیه اروپا نیز ضمن اعلام آمادگی برای همکاری دو جانبه بین ایران و اتحادیه، تمایل خود را برای انتقال تکنولوژی و ارائه مشاوره در خصوص پروژه های ریلی و همکاری مشترک در بخش های مختلف ابراز کرد چرا که آنان اعلام داشتند تجربه بالایی در احداث خطوط سریع السیر و برقی کردن خطوط دارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1