30 می 2020 - 22:46

درآمد 13 میلیارد تومانی آموزش و پرورش از سفرهای نوروزی

5 آوریل 2016 - 10:50 dsfr.ir/1x9qy

درآمد 13 میلیارد تومانی آموزش و پرورش از سفرهای نوروزی
ندا نادی - دنیای سفر
نشست خبری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر - دوشنبه 16 فروردین ماه 1395

در طول دوره سفرهای نوروزی، پایگاه های اسکان آموزش و پرورش 13 میلیارد تومان به حساب خزانه وارد کرده اند.

سید محمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در خصوص تعرفه های خدمات محل های اسکان آموزش و پرورش تصریح کرد: تعرفه های آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته تغییری نداشته اند. مبالغ دریافتی در 650 پایگاهی که در مناطق شهری برای پذیرش مسافر داشته ایم، از طریق دستگاه پوز بوده و مستقیما وارد حساب خزانه شده است. اگر در جایی مبلغی به صورت دستی توسط کادر ارائه دهنده خدمات مدارس از فردی پولی گرفته شده باشد، خلاف است.

وی در توضیح قیمت کلاس ها بیان کرد: قیمت کلاس های ویژه که دارای امکاناتی نظیر تخت، فرش، تلویزیون، یخچال بوده اند، 25 هزار تومان برای هر شب بوده که برای شاغلین و بازنشستگان فرهنگی مورد استفاده قرار می گرفته است و تعرفه کلاس های ج، شبی 12 هزار تومان بوده است.

معاون توسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش در بیان میزان دریافتی واریز شده به خزانه از طریق سامانه هایی که برای سفرهای نوروزی در محل های اسکان این وزارت خانه تعبیه شده بود گفت: آخرین رقم گزارش شده، بابت 105 هزار کلاس که به عنوان پایگاه های اسکان مورد استفاده واقع شده بود، چیزی حدود 13 میلیارد تومان بوده است که از همان ابتدا به خزارنه واریز می شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: اما نباید فراموش کرد که علاوه بر این 13 میلیارد تومان، وزارت خانه اموزش و پرورش و استان ها اعتباری را بر روی این مقدار می گذارند تا هزینه های جاری و خسارت هایی که در جریان اقامت در مدارس اتفاق افتاده است، جبران کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1