تبریز آماده استقبال از 1.5 میلیون گردشگر خارجی

14 فوریه 2016 - 10:50 dsfr.ir/452pd

تبریز آماده استقبال از 1.5 میلیون گردشگر خارجی
میثم رودکی
فرش جهیزیه پروین اعتصامی در موزه آذربایجان (تبریز)

باید شهر تبریز را برای سال 2018 و ورود یک و نیم میلیون گردشگر خارجی آماده کنیم.

"معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی"

به گزارش نصر، محمدصادق پورمهدی در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه 5 تبریز، با اعلام اینکه عهد بسته ایم برای ایجاد آسایش و آرامش شهروندان از هیچگونه کوششی دریغ ننماییم و هیچ کم کاری صورت نگیرد، اظهار داشت: در تبریز از سالیان گذشته ده ها پروژه نیمه کاره مانده و به حال خود رها شده بودکه در این دو سال به سرانجام رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه در طول 2 سال گذشته در خصوص مسائل ترافیکی شهر پروژه های بزرگ و تاثیرگذاری به بهره برداری رسیده است، گفت: پروژه سه سطح حمید در هتل مرمر، بهسازی و نوسازی اتوبان پاسداران، پل میدان راه آهن و ده ها پروژه ترافیکی توانسته است گره های ترافیکی مناطق مختلف را باز کند.

نجفی با تاکید بر اینکه باید فضا و زیرساخت ها را برای توسعه فضای سبز آماده کنیم، گفت: در طول دو سه سال گذشته هیچ گونه تغییر کاربری در فضای سبز صورت نگرفته است و چندین هکتار نیز به فضای سبز موجود تبریز اضافه شده است که به عنوان نمونه گسترش فضای سبز در عون بن علی، پارک بزرگ، عباس میرزا و چند پروژه مهم دیگر نیز می توان اشاره کرد.

پورمهدی با اشاره به وضعیت حاشیه نشینی در تبریز گفت: در طول دو سال گذشته و برای بهبود وضعیت مناطق حاشیه نشین کارهای خوبی در خصوص مسیرگشایی در این مناطق آغاز شده است که با به سرانجام رسیدن آن ها کاهش معضلات حاشیه نشینی در شهر را شاهد خواهیم بود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید شهر را برای سال 2018 و ورود یک و نیم میلیون گردشگر خارجی آماده کنیم، گفت: خوشبختانه ترمینال تبریز آماده بهره برداری است اما باید علاوه بر فرودگاه، راه آهن، هتل ها و رستوران های تبریز نیز باید استانداردهای خود را برای ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی و میزبانی مناسب از گردشگران بالا ببرند.

وی افزود: اینکه ترمینال مرکزی تبریز بعد از ده ها سال نیمه کاره بودن با اراده شهرداری تبریز در طول دو سال به بهره برداری رسیده است نشانگر وجود عزم و اراده قوی و خلل ناپذیر در شهرداری تبریز برای خدمات رسانی و توسعه تبریز است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از زحمات اعضای شورای شهر تبریز و شهردار تقدیر کرد و گفت: اراده و عزم و برنامه ریزی شورا و شهرداری تبریز انصافا در این دو سال چهره این شهر را متحول کرده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1