نایب رییس اتاق اصناف:

نرخ ارز به زودی تعیین تکلیف می شود

19 دسامبر 2015 - 12:30 dsfr.ir/8o5lx

نرخ ارز به زودی تعیین تکلیف می شود
فرهنگ نیوز
نرخ فعلی دلار در بازار ارز، 36,340 تومان (شنبه 28 آذر)

با لغو تحریم ها در ماه آینده، نرخ ارز نیز به زودی تعیین تکلیف می شود.

"نایب رییس اتاق اصناف"

نایب رییس اتاق اصناف ضمن بیان اینکه با لغو تحریم ها در ماه آینده، نرخ ارز نیز به زودی تعیین تکلیف می شود، گفت: با برداشته شدن تحریم ها در ماه آینده، قطعات چینی بی کیفیت که مورد استفاده خودروسازی هاست کنار گذاشته می شود و خودروهای داخلی با باکیفیت تر می شوند.

علیرضا راسی در گفت و گو با خبرنگا ایسنا، درباره اولین تاثیرات لغو تحریم های اقتصادی بر بازار ارز در کشور که ماه آینده اجرا می شود، گفت: یکی از شاخص های مهم پس از برداشته شدن تحریم ها، نرخ ارز است که باید تعیین تکلیف شود، چون بحث نوسان نرخ ارز چالش های زیادی را برای تولیدکنندگان، صادرکنندگان و همه صنوف به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه در حوزه اصناف و بنگاه های کوچک و متوسط بعد از تحریم تحولات زیادی را شاهد خواهیم بود، تاکید کرد: همه اینها در نهایت به نفع مردم و تولیدکنندگان است.

راسی با اشاره به اینکه بخش اعظم مشکلات تولید در محدودیت دسترسی به مواد اولیه است، گفت: اکنون برای تولید بخشی از خودروهای داخلی از اجناس بی کیفیت چینی استفاده می شود که با برداشته شدن تحریم ها در آینده ای نزدیک بسیاری از مشکلات این چنینی برطرف می شود و تولیدات باکیفیت تری خواهیم داشت.

نایب رییس اتاق اصناف در عین حال تاکید کرد: با برداشته شدن تحریم های بانکی و بازگشت پول های بلوکه شده به کشور بسیاری از مشکلات حل می شود، چون مباحث اقتصادی مثل یک زنجیر به هم متصل است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت مسکن در رکود است که بسیاری از بخش ها را تحت الشعاع قرار داده است، ادامه داد: یکی از موضوعاتی که می تواند بعد از تحریم مشکل گشا باشد بحث رونق در ساخت و ساز و انبوه سازی است که می تواند فعالیت را در حوزه های مختلف افزایش دهد و رونق را به بسیاری از بخش ها برگرداند.

راسی در بخشی از سخنان خود با اشاره به وام 25 میلیونی خودرو گفت: علیرغم انتقادات زیادی که به این طرح وارد بود باعث شد که بازار خودرو دوباره رونق بگیرد و با رونق این بازار بسیاری از حوزه ها نیز فعالیت خود را از سر گرفتند.

نایب رییس اتاق اصناف با بیان اینکه با گرانی می شود زندگی کرد ولی با کسادی نه اظهار کرد: همیشه کشورمان نشان داده که وفای به عهد می کند و طبیعی بود که تحریم ها دست و پای مردم را در زنجیر کرده بود ولی موضوع مهم این است که با توجه به گفته های مقام معظم رهبری خط قرمزها باید لحاظ شود و با درایت مسئولان کشور و رهنمودهای رهبری، اقتصاد از شرایط فعلی خارج شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1