29 ژانویه 2020 - 00:17
تهران سردتر می شود

پیش بینی هوای کشور طی روزهای آینده

3 دسامبر 2015 - 12:00 dsfr.ir/no7wc

پیش بینی هوای کشور طی روزهای آینده
irimo.ir
نقشه هواشناسی ایران

بر اساس تحلیل آخرین داده ها و الگوهای پیش یابی هواشناسی امروز در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور ابرناکی، بارش باران و در پاره ای نقاط رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

"مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور"

به گزارش سازمان هواشناسی؛ مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: از بعدازظهر امروز (پنج شنبه) گستره بارش دامنه های جنوبی البرز و زاگرس غربی را نیز فرا می گیرد. همچنین با نفوذ جریان های سرد شمالی در شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات البرز تشدید بارش باران وبرف، کاهش قابل ملاحظه دما و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

احد وظیفه افزود: روز جمعه بارش در سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و برخی مناطق شمال شرق کشور و به صورت پراکنده در ارتفاعات زاگرس مرکزی خواهد بود. روز شنبه بارش محدود به سواحل دریای خزر خواهد بود. از بعدازظهر این روز با نزدیک شدن سامانه بارشی فعال دیگری از سمت غرب و جنوب غرب کشور در برخی مناطق نوار غربی ابرناکی، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وظیفه ادامه داد: طی روزهای جمعه و شنبه دریای خزر مواج و طوفانی می باشد. خلیج فارس نیز از بعد از ظهر جمعه و طی روز شنبه مواج است. از روز جمعه تا اواسط هفته آینده کاهش محسوس و قابل توجه دما در نیمه شمالی کشور پیش بینی می شود که این کاهش دما در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز بین 5 تا 10 درجه و در شمال شرق کشور بین 10 تا 15 درجه خواهد بود.

از جمعه تا اواسط هفته آینده کاهش محسوس دما در نیمه غربی کشور و همچنین بر روی عراق پیش بینی می شود.

وظیفه همچنین به وضعیت هوای استان تهران اشاره کرد و گفت: آسمان تهران در روز جمعه کمی ابری، گاهی وزش باد شدید در ارتفاعات بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای 11 و 3 درجه سانتی گراد است، همچنین آسمان این استان در روز شنبه، صاف همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 12 و 3 درجه سانتی گراد همراه خواهد بود.

همچنین پیرو اخطاریه شماره 47 مورخ سه شنبه 94/09/10، به تدریج از روز پنج شنبه تا دوشنبه هفته آینده با نفوذ هوای سرد از عرض های شمالی ابتدا کاهش دما در شمال غرب و سپس در غرب و جنوب غرب، مرکز و شمال شرق و شرق کشور رخ خواهد داد که همراه با گذر موج فعال بارشی است.

براین اساس شرایط جوی مناطق مختلف کشور در روز پنج شنبه با بارش برف در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و دامنه های البرز و زاگرس غربی که به سبب بارش برف اغلب جاده ها به ویژه مناطق کوهستانی لغزنده خواهد بود.

در روز جمعه و شنبه نیز بارش باران و برف و وزش باد شدید در استان های گیلان، مازندران و گلستان که به سبب بارندگی شدید آب گرفتگی معابر عمومی در شهرهای ساحلی و به سبب بارش برف، لغزندگی و مه آلودگی بویژه در مناطق کوهستانی پیش بینی می شود.

روز یکشنبه بارش برف در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، زنجان، گیلان و دامنه های البرز در استان های مازندران، قزوین، البرز و تهران و همچنین بارش باران در استان های ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و خوزستان که در ارتفاعات این استان ها بارش به شکل برف است.

در این روز در دامنه های البرز و زاگرس غربی به سبب بارش برف اغلب جاده ها بویژه در مناطق کوهستانی لغزنده خواهد بود. از روز جمعه تا اواسط هفته آینده کاهش محسوس و قابل توجه دما در نیمه شمالی کشور پیش بینی می شود که در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز بین 5 تا 10 درجه و در شمال شرق کشور بین 10 تا 15 درجه سلسیوس خواهد بود. خلیج فارس طی روزهای جمعه تا دوشنبه و دریای خزر از روز جمعه تا دوشنبه مواج و طوفانی پیش بینی می شود.

همچنین با توجه به شمالی شدن جریان هوا از جمعه تا یکشنبه کاهش محسوس دما (بین 7 تا 12 درجه سلسیوس) بر روی کشور عراق پیش بینی می شود که گاهی با وزش باد شدید شمالی، کاهش دما محسوس تر خواهد بود.

توصیه می شود اقدامات ایمنی به منظور کاهش پیامدهای ناخوشایاند بعمل آید و هموطنان گرامی برای تردد در گذرگاه های البرز و زاگرس، تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و پوشاک گرم به همراه داشته باشند و همچنین در ایام یاد شده شناورهای کوچک و قایق های صیادی از تردد در دریا خودداری نمایند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1