6 اکتبر 2021 - 09:46

نشست هم اندیشی فعالان صنعت هتلداری خراسان رضوی برگزار شد

18 نوامبر 2015 - 12:40 dsfr.ir/pi0v1

نشست هم اندیشی فعالان صنعت هتلداری خراسان رضوی برگزار شد
pars-hotels.com
هتل پارس مشهد

نشست هم اندیشی مدیران و مسئولان صنعت هتلداری با مسئولان دستگاه های اجرایی و نظارتی با حضور محمدحسن واحدی معاون هماهنگی امور زائرین استانداری خراسان رضوی مدیران و بهره برداران هتل های استان و جمعی از فعالان و دست اندرکاران صنعت گردشگری خراسان رضوی شب گذشته در هتل پارس مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گرشگری خراسان رضوی؛ حسین زارع صفت در این نشست صمیمی با اشاره به اهمیت هتلداری در صنعت گردشگری گفت: هتلدارها پرچم داران صنعت گردشگری هستند.

وی با اشاره به اهمیت دیگر اتحادیه های مرتبط با صنعت گردشگری اهار داشت: هر اتحادیه ای در جای خودش دارای اهمیت است و بر همین اساس این جلسات در روزهای آینده با حضور سایر اتحادیه ها نیز برگزار خواهد شد چرا که هر اتحادیه های در صنعت گردشگری نقش و جایگاه خاص خود را دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت فعالیت بخش خصوصی افزود: دولت وظیفه تصدی گری و تسهیل داری را بر عهده دارد و کار اصلی را بخش خصوصی انجام می دهد.

زارع صفت در صحبت های خود برتهیه آئین نامه تاسیسات گردشگری اشاره کرد و توضیحاتی را در خصوص این آین نامه ارائه کرد و افزود: انسجام بخشی فعلایت های دستگاه ها یکی از ویژگی های مهم این آئین نامه است. موضوعات مرتبط با پروانه بهره برداری، مسئولیت مدیران هتل ها، آمار و ثبت آمار، استانداردسازی و تداوم در جهت هتل ها، آموزش تخصصی پرسنل، راهنمایان تور خارجی، خرید و فروش و اجاره واحدهای اقامتی و ... مهم ترین موضوعاتی است که در این آئین نامه به آن پرداخته شده است.

وی در ادامه صحبت های خود به موضوع ساماندهی خانه مسافرها اشاره کرد و افزود: جهت گیری ما در استان این است که بتوانیم در خصوص اسکان تمامی اقشار مردم ظرفیت ها و زیرساخت های لازم را تامین کنیم.

زارع صفت با بیان اینکه در حال حاضر 81 هزار تخت رسمی در مشهد داریم افزود این تعداد تخت در زمان پیک به 200 هزار تخت افزایش می یابد.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری و ضرورت رشد و توسعه این صنعت گفت: در این میان اتحادیه ها هتلداران نقش بیشتری دارد.

زارع صفت در پایان صحبت ها خود بر انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلامی در سال 2017 اشاره و خاطرنشان کرد: از هم اکنون باید برای سال2017 برنامه ریزی کرد و بخش گردشگری باید بیش از هر بخش دیگری در استان از آمادگی کامل برخوردار باشد.

1