ساخت اسکله مسافری در درگهان قشم

18 نوامبر 2015 - 08:30 dsfr.ir/za9w2

ساخت اسکله مسافری در درگهان قشم
تین نیوز
اسکله مسافری منطقه آزاد قشم

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای رونق بیش از پیش بازار و تجارت در درگهان اسکله مسافری این شهر به زودی راه اندازی می شود.

به گزارش تین نیوز؛ هرمز امیری در این خصوص اظهار کرد: هدف نهایی بخش عمده مسافرانی که به جزیره قشم سفر می کنند، بازدید و خرید از بازارهای متنوع درگهان است و راه اندازی این اسکله می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه این مسافران شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از گلایه‌های مسافران کمبود تسهیلات و امکانات شهری لازم و ضعف در ارائه خدمات اقامتی و رفاهی است، تصریح کرد: مدیریت امور درگهان منطقه آزاد قشم با هدف رفع این مشکلات از طریق کمک به نهادهای مسئول شهری اقدامات مختلفی را آغاز کرده است که فراهم ساختن فضای مناسب برای ایجاد پارک ساحلی و تاسیس کمپ ساحلی در درگهان از جمله آن است.

به گفته وی چون کمبود پارکینگ خودرو در درگهان از دیرباز به عنوان یک معضل، مسئولان، ساکنان و مسافران این شهر را آزار می دهد، منطقه آزاد قشم برای ایجاد پارکینگ جدید در درگهان مکان یابی کرده و در حال آماده سازی آن است و با بهره برداری از آن تا پایان سال جاری این معضل تا حدودی کاهش خواهد یافت.

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم از اتمام طرح ساماندهی و زیباسازی بازارها و مراکز تجاری درگهان تا بهمن ماه سال جاری خبر داد و افزود: این مدیریت با اجرای این طرح در نظر دارد ضمن نظم بخشیدن به فعالیت بازارها در جهت حفظ حقوق فروشندگان و مشتریان، فضایی زیبا و چشم نواز در محیط های کسب درگهان ایجاد کند.

امیری توسعه فضای سبز و جمع آوری نخاله ها از سطح شهر و بخصوص مجاورت بازارها و پاساژ ها را از جمله اقدامات مربوط به این طرح اعلام کرد و با درخواست از کسبه برای همکاری نزدیک با مدیریت امور درگهان منطقه آزاد قشم گفت: رعایت مقررات، ضوابط و موازین قانونی در همه عرصه ها کم ترین انتظار این مدیریت از اصناف شریف این شهر است و بدیهی است در صورت رعایت این موارد از سوی همه اصناف، زمینه ایجاد بسیاری از مشکلات فعلی از بین خواهد رفت.

وی یکی دیگر از اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم را ایجاد سایت خدماتی و تامین انبارهای مناسب و امن برای تجار و بازرگانان در درگهان دانست و بیان داشت: کمبود امکاناتی از این دست در درگهان که آوازه بازارها و پاساژهای تجاری و مراکز خرید آن به سراسر ایران رفته است، مانع بزرگی برای توسعه و رونق اقتصاد آن و در نهایت قشم به شمار می رود.

امیری با تشکر از حمایت های مدیرعامل و معاونان سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری نشست های مشترک مدیریت امور درگهان سازمان با بازاریان و اصناف این شهر از یک طرف و مسئولان نهادها، سازمان ها و ادارات مستقر در درگهان از طرف دیگر برای مشورت، هم اندیشی و همکاری در خصوص مسائل و مشکلات این شهر خبر داد و بر آمادگی خود و همکارانش جهت پذیرش هرگونه پیشنهاد و انتقاد در این خصوص تاکید کرد.

مدیریت امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم در اردیبهشت سال 1394با هدف اعمال وظایف و ماموریت قانونی این سازمان در این شهر تجاری و توریستی تشکیل و استقرار یافته است.

شهر درگهان با جمعیتی حدود 11هزار نفر در 20 کیلومتری غرب شهر قشم در ساحل خلیج فارس واقع شده و با جای دادن افزون برشش هزار واحد صنفی در خود یکی از مراکز مشهور خرید در کشور بشمار می رود و سالانه مسافران زیادی به این شهر تردد می کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1