17 آوریل 2024 - 14:20
با نظر معاون اول رئیس جمهور؛

اعتبار 1200 میلیارد تومانی برای آزاد راه تهران-شمال

15 نوامبر 2015 - 14:00 dsfr.ir/3h2lz

اعتبار 1200 میلیارد تومانی برای آزاد راه تهران-شمال
جمال صالحی
طبق گفته مسئولان قطعه 1 آزادراه تهران-شمال تا پایان سال 95 به بهره برداری می رسد

معاون اول رئیس جمهور بعد از بازدید از آزاد راه تهران-شمال 1200 میلیارد تومان برای آن اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طی بازدیدی که روزهای گذشته دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از آزاد راه داشتند 1200 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آزاد راه اختصاص دادند.

احمدی لاشکی با تاکید بر اینکه برای دولت اختصاص منابع و اعتبار بر مبنای جمعیت است، ابراز کرد: در سرشماری نفوس و مسکن که هر 5 سال انجام می شود کجوری ها باید در منطقه خود حضور داشته باشند حتی اگر در تهران هستند و این امر باید فرهنگ سازی شود تا با اختصاص اعتبارات لازم این بخش از محرومیت خارج شود. این امور از جمله کارهای زیربنایی است که از هم اکنون باید روی آن کار شود، تا وقتی جمعیت افزایش یافت سرانه نیز افزایش خواهد یافت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش قیمت نفت و مشکلاتی در این خصوص در بخش تخصیص اعتبارات گفت: علیرغم همه این مشکلات در بخش کجور اتفاقات خوبی روی داد که می توان به فراگیر شدن آنتن دهی تلفن همراه در بسیاری از نقاط صعب العبور منطقه با نصب جی تی اس، پمپ بنزین شهر کجور، آسفالت بسیاری از نقاط روستایی و اصلی منطقه، بلوار و تغییر فضای ورودی شهر پول برای اولین بار، مرکز دیجیتال شهر پول و سپس شهر کجور، هلال احمر شهر کجور و تجهیز آن به یک دستگاه آمبولانس اشاره کرد.

احمدی لاشکی از اختصاص 10 میلیارد ریال اعتبار برای ادامه پروژه آسفالت هنیسک نیچکوه به کندلوس و نیچکوه خبر داد و گفت: در صورت مساعد بودن هوا، ادامه آسفالت این مسیر انجام خواهد شد.

وی در ادامه به پروژه آزاد راه پرداخت و ضمن تاکید بر اهمیت این پروژه عنوان کرد: طی بازدیدی که روزهای گذشته دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از آزاد راه داشتند 1200 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آزاد راه اختصاص دادند که قرار شد تا پایان سال 95 قطعه یک به بهره برداری برسد.

1