معاون گردشگری فارس:

گردشگری زمستانه در فارس مورد توجه قرار گیرد

11 نوامبر 2015 - 09:40 dsfr.ir/tb23z

گردشگری زمستانه در فارس مورد توجه قرار گیرد
ایران نما
پیست اسکی پولادکف سپیدان فارس

معاون گردشگری فارس با بیان اینکه رونق گردشگری زمستانه در فارس نیازمند فراهم شدن زیرساخت های لازم و آ موزش جوامع محلی است گفت: در فصل زمستان گردشگری درون استانی رونق بیشتری دارد، با توجه به اینکه فارس استان چهار فصل است اما کمبود زیرساخت های لازم و مناسب موجب شده در تمامی فصول شاهد حضور گردشگران در این استان نباشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ مؤید محسنی نژاد افزود: دومین پیست بزرگ اسکی کشور در نزدیکی شیراز قرار دارد و دارای زیرساخت های مناسبی اعم از بازی و سرگرمی و اقامت و پذیرایی است، اما تاکنون از این فرصت استفاده نشده و جای تأمل دارد.

محسنی نژاد با اشاره به اینکه اگر امکانات لازم در این زمینه فراهم شود گردشگری زمستانه در فارس نیز توسعه می یابد، بیان کرد: اقامت بوم گردی یکی از راهکارهای مناسب است که به توسعه گردشگری ماندگار مسافران در فارس کمک می کند.

معاون گردشگری فارس افزود: این نوع اقامتگاه ها بیشتر در روستاهای هدف گردشگری و با رویکرد ارائه خدمات بیشتر و تسهیلات لازم به گردشگران ایجاد می شود. چنانچه این اقامتگاه ها فعال شوند گردشگری در تمامی فصول سال توسعه می یابد و از سویی هم جامعه میزبان هم از این توسعه منتفع می شود.

معاون اداره کل میراث فرهنگی فارس بر لزوم آموزش های تخصصی به جامعه مبدا و مقصد سفر تاکید کرد و گفت: این آموزش ها باید با حفظ فرهنگ بومی و محلی هماهنگ صورت گیرد و خدشه ای بر آن وارد نکند و از سویی هم بتواند بر افزایش مدت اقامت گردشگران تاثیر بسزایی بگذارد. دفاتر خدمات مسافرتی و آژانس های گردشگری فارس باید تورهای جدید با مقاصد متنوع و جدید ایجاد کنند تا توزیع سفر درون استانی به درستی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی، سیاست گذاری را بر عهده دارد، اظهار داشت: اما مجری چنین برنامه هایی (تعریف بسته های سفر و ارائه تورهای ارزان قیمت و جذاب) به عهده بخش خصوصی است. در حال حاضر مسیرهای گردشگری مختلفی در سراسر استان وجود دارد که این مسیرها با توجه به تعدد و تنوع جاذبه های گردشگری و تاریخی هر منطقه، شناسایی شده، اما متاسفانه اکثر تورهای گردشگری استان که از سوی دفاتر خدمات مسافرتی تعریف و ارائه می شود به چند مسیر تکراری خلاصه می شود که جا دارد هرچه سریع تر این دفاتر و تورگردان های استان نسبت به تنوع بسته های سفر اقدام نمایند.

وی با اشاره به توزیع سفر درون استانی گفت: با توجه به تعدد وتنوع جاذبه های تاریخی و گردشگری و حتی شرایط آب و هوایی فارس، می طلبد بسته های سفر در مسیرهای مختلف درون استانی و شهرستان ها متناسب با فصول مختلف سال طراحی و ارائه شود.

معاون گردشگری تصریح کرد: چنانچه تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار قرار گیرد و تعطیلات آخر هفته به دو روز ارتقا یابد، به طور حتم گردشگری در استان رونق بیشتری می گیرد و سفرهای یک روزه و دوروزه در استان صورت خواهد گرفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1