9 ژوئن 2024 - 23:19

فعالیت سامانه بارشی تا جمعه

20 اکتبر 2015 - 09:40 dsfr.ir/181lf

فعالیت سامانه بارشی تا جمعه
photo-aks.com
بارش باران روی کف خیابان

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور: سامانه بارشی کشور تا روز جمعه فعال خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به افزایش دمای دوشنبه و سه شنبه در غالب نقاط کشور اشاره کرد و گفت: در استان های گیلان و مازندران تشدید بارش و در استان های واقع در نوار شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر از روز چهارشنبه کاهش دما خواهیم داشت. سامانه بارشی کشور نیز تا روز جمعه فعال خواهد بود.

احد وظیفه با اعلام خبر روند افزایش نسبی دما در اغلب مناطق کشور طی دوشنبه و سه شنبه، گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده های هواشناسی در بعد از ظهر امروز در برخی نقاط استان های هرمزگان، کرمان، جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر، وزش باد و در برخی ساعات رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت در روز سه شنبه نیز در استان کرمان تداوم خواهد داشت، اظهار کرد: از بعد از ظهر سه شنبه با نفوذ سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط غرب، شمال غرب به تدریج سواحل غربی خزر ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: این سامانه بارشی در روز چهارشنبه علاوه بر نواحی فوق بخش هایی از نواحی مرکزی، سواحل مرکزی خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در این روز با نفوذ جریانات شمالی، تشدید بارش در استان های گیلان و مازندران و کاهش دما در استان های واقع در نوار شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر رخ خواهد داد. دریای خزر در روز چهارشنبه مواج و سامانه بارشی کشور تا روز جمعه فعال خواهد بود.

وظیفه در ادامه در مورد وضعیت هوای استان تهران بیان داشت: آسمان تهران، صاف در پاره ای نقاط غبارآلود، در بعد از ظهر رشد ابر در ارتفاعات با بیشینه و کمینه دمای 21 و 12 درجه سانتی گراد است، هم چنین آسمان این استان در روز سه شنبه، 28 مهر صاف در پاره ای نقاط غبارآلود، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و در روز چهارشنبه، 29 مهر نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 22 و 13 و 21 و 11 درجه سانتی گراد خواهد بود.

1