27 می 2020 - 07:12

آلاینده های برنج و چای ایرانی 50 درصد کاهش یافت

18 اکتبر 2015 - 11:40 dsfr.ir/dg2k6

آلاینده های برنج و چای ایرانی 50 درصد کاهش یافت
bhmpics.com
کاهش آلاینده های برنج و چای ایرانی

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از کاهش 50 درصدی آلاینده های مجاز برنج و چای ایرانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هدایت حسینی در همایش روز جهانی غذا اظهار کرد: هم اکنون در دنیا در حدود 900 میلیون نفر و یا به روایتی حدود یک میلیارد نفر غذای کافی به آنان نمی رسد، بنابراین ما نیز باید در ایران برای رسیدن غذای کافی و سالم تلاش کنیم که این مهم در گروی سلامت زنجیره غذایی از تولیدکننده تا مصرف کننده است تا بتوان غذای کافی در اختیار جامعه قرار داد.

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به اهدای نشان سلامت غذا که تاکنون 12 دوره برگزار شده و امروز سیزدهمین دوره آن با اهدای این نشان به 26 محصول برگزار می شود، افزود: تاکنون 145 محصول نشان ایمنی سلامت غذا را از وزارت بهداشت دریافت کرده اند که عالی ترین نشان سلامت در وزارت بهداشت به حساب می آید که برای ایمنی غذا ارائه می شود و محصولاتی که افزودنی نداشته باشند این نشانه های ایمنی غذا را دریافت می کنند.

حسینی بیان کرد: این برخی از فرآورده های برگزیده فرآورده های لبنی هستند که غنی شده با ویتامین D بوده و برخی تنقلات سالم نیز امروز این نشان ایمنی سلامت را دریافت می کنند. بنابراین برای برخی تنقلات ناسالم نیز فرآورده هایی مانند میوه های خشک را تولیدکنندگان تهیه کردند که آنها نیز نشان ایمنی سلامت دریافت می کنند تا مصرف سرانه اینگونه محصولات در کشور افزایش یابد.

وی به محصول برنج که یکی از بهترین محصولات ایران به حساب می آید اشاره کرد و افزود: با بکارگیری نظام رهگیری برای محصول برنج توانستیم 50 درصد آلاینده ها و مشکلات برنج تولید داخل را کاهش دهیم و این محصول نیز امروز نشان ایمنی سلامت دریافت می کند.

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در ادامه به محصول چای که یکی از فرآورده های مهم ایران به حساب می آید نیز اشاره کرد و افزود: آلاینده های در حد مجاز این فرآورده نیز در حدود 50 درصد کاهش یافته است و این محصول نیز امروز نشان ایمنی سلامت دریافت خواهد کرد.

شایان ذکر است؛ امسال نیز مصادف با 17 اکتبر برابر با 25 مهرماه، روز جهانی غذا همزمان در ایران و کشورهای دیگر دنیا با برگزاری مراسم هایی گرامی داشته شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1