برگزاری نخستین المپیاد سگ های تجسس و نجات

6 اکتبر 2015 - 10:30 dsfr.ir/tm8bh

برگزاری نخستین المپیاد سگ های تجسس و نجات
ایلنا
آموزش های تخصصی برای افزایش تخصص مربیان آنست در عملیات ها برگزار شد.

در این دوره ۷۲ مربی تیم های آنست سراسر کشور از آموزش های تخصصی سیلاب، کوهستان، کار با سگ در شب، نجات مصدوم از سیلاب و GPS برخوردار شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با حضور در دوره های تخصصی ویژه مربیان آنست کشور از برگزاری نخستین المپیاد سگ های تجسس و نجات خبر داد.

به گزارش ایلنا، ناصر چرخساز در اختتامیه دوره توان افزایی تخصصی ویژه مربیان آنست کشور، ضمن تبریک به مناسبت عید سعید غدیر و تسلیت جان باختن تعداد کثیری از حجاج ایرانی در فاجعه منا، گفت: تیم های آنست جزو ارکان اصلی تیم های جست و جو و نجات جمعیت هلال احمر است که از بدو ورود به سازمان امداد ونجات به شخصه توجه ویژه به این تیم داشته ام.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره های توان افزایی می تواند در موفقیت هر چه بیشتر تیم های آنست دخیل باشد، تصریح کرد: به منظور تقویت تیم های آنست در  عملیات های جیت و جو و نجات مربوط به سیلاب ها، کوهستان و دریا دوره های توان افزایی برگزار می شود.

به گفته رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر، در حال حاضر ۳۶ تیم آنست در سراسر کشور فعالیت می کنند و در مواقع لزوم در عملیات های جست و جو و نجات به کار گرفته می شوند.

سگ های آموزش دیده در نخستین المپیاد سگ های جست و جو و نجات شرکت می کنند

چرخساز با بیان اینکه طی سه ماه آینده نخستین المپیاد سگ های جست و جو ونجات در کشور برگزار می شود، افزود: این المپیاد با حضور تمامی سگ های تجسس و نجات جمعیت هلال احمر و همچنین سایر سگ های آموزش دیده در زمینه تجسس برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مستر هافمن از جمله افرادی است که فعالیت سگ های جست و جو و نجات را در داخل ایران کلید زد و معتقد است که از فعالیت سگ های زنده یاب و تجسس ایران برای  سگ های تجسس جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر الگوبرداری کند.

برخورداری مربیان آنست از  شناسنامه های الکترونیکی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه امکان بروز بیماری های مشترک میان  مربیان و سگهایشان وجود دارد، انجام آزمایشات مختلف به صورت دوره ای انجام می شود، تصریح کرد: پس از انجام دوره ای معاینات و آزمایشات متعدد برای سگ های تجسس هلال احمر شناسنامه های سلامت صادر می شود.

وی یادآور شد: علاوه بر آن مربیان سگ های تجسس نیز به صورت متناوب  مورد آزمایش قرار می گیرند تا از ابتلا به بیماری های مشترک بین انسان و سگ مصون بمانند، براین اساس شناسنامه های الکترونیکی سلامت نیز برای مربیان صادر خواهد شد تا اطلاعات دقیقی از معاینات، حضور در عملیات ها و تعداد عملیات های انجام شده توسط مربی در این شناسنامه ثبت شود.

ایجاد میکروچیپست ها در بدن سگ های تجسس و نجات هلال احمر

چرخساز با اشاره به اینکه میکروچیپست هایی در بدن سگ های تجسس هلال احمر ایجاد شده که از طریق آن می توان به صورت آن لاین به محل قرارگیری سگ ها دسترسی پیدا کرد.

وی با تاکید بر قرارگیری این میکروچیپست ها در بدن تمامی سگ های تجسس هلال احمر، بیان کرد: تمامی سگ های تجسس هلال احمر که در هر ۳۱ استان فعالیت می کنند به این میکروچیپست ها مجهز شده اند.

۷۲ مربی آنست آموزش های تخصصی را فرا گرفتند

 سلطانی، معاون برنامه ریزی و آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درخصوص برگزاری دوره های تخصصی ویژه مربیان تیم های آنست، افزود: ۷۲ مربی تیم های آنست به همراه ۷۲ قلاده سگ در اردوگاه چاف بندر انزلی دوره های تخصصی نجات را به مدت ۵۰ ساعت گذراندند.

وی با بیان اینکه در طول مدت یک هفته آموزش های تخصصی متعددی به مربیان تیم های آنست آموزش ارائه شد، تاکید کرد: در پایان این دوره مدرک تخصصی از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی به مربیان شرکت کننده اعطا شد.

ارائه آموزش های تخصصی سیلاب، کوهستان و کار با سگ در شب

اسماعیل اسکندری، مسئول تیم های عملیاتی آنست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: دوره تخصصی آموزش تیم های آنست به مدت یک هفته  و به منظور افزایش تخصص مربیان آنست در عملیات ها برگزار شد.

به گفته وی، در این دوره ۷۲ مربی تیم های آنست سراسر کشور از آموزش های تخصصی سیلاب، کوهستان، کار با سگ در شب، نجات مصدوم از سیلاب و GPS برخوردار شدند.

مسئول تیم های عملیاتی آنست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: به مربیان شرکت کننده در این دوره مدرک تخصصی اعطا شد.

یادآور می شود، در پایان این مراسم از سه تن مربیان تیم های آنست با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1