3 اکتبر 2021 - 08:36
شورای جهانی گردشگری و سفر اعلام کرد

وابسته ترین اقتصادها به گردشگری

21 سپتامبر 2015 - 12:00 dsfr.ir/hg4cw

بر اساس آخرین آمار و ارقام، کشورهای مالدیو، اسپانیا و ایسلند بیش ترین وابستگی را در میان مناطق گوناگون به گردشگری دارند.

به گزارش «ایسنا» جدیدترین اطلاعات ارائه شده از سوی شورای جهانی گردشگری و سفر حاکی از آن است که جزایر مالدیو با کسب 42 درصد از تولید ناخالص ملی خود از محل گردشگری، وابسته ترین کشور جهان به صنعت توریسم است. از جمله دیگر مناطق جهان که باید همواره از حضور گردشگران در سرزمین شان خشنود باشند، می توان به منطقه ماکائو در چین اشاره کرد که در آن جا صنعت گردشگری 43/9 درصد از کل اقتصاد را تشکیل می دهد و سال گذشته از این طریق 26/6 میلیارد دلار درآمد حاصل شد. همچنین صنعت گردشگری 15/2 درصد از کل اقتصاد کشور زیبای اسپانیا را در سال 2014 میلادی به خود اختصاص داد تا این کشور را نیز به عنوان یکی از وابسته ترین مناطق جهان به صنعت توریسم بشناسیم.

جزایر «ویرجین» در بخش غربی ایسلند نیز در سال 2014 با درآمد 290 میلیون دلاری، حدود یک سوم از درآمد اقتصادی خود را از محل صنعت گردشگری کسب کرد.

به گزارش دیلی میل، در مجموع کشورهای چین و آمریکا با درآمد 263 و 456 میلیارد دلار بیش ترین سود را در سال گذشته میلادی از صنعت گردشگری به جیب زدند؛ این در حالی است که گردشگری تنها 9/4 درصد از اقتصاد چین و 2/6 درصد از اقتصاد آمریکا را به خود اختصاص می دهد.

از جمله کشورهایی که کم ترین میزان وابستگی به گردشگری را دارند می توان به قرقیزستان با سهم 1/3 درصدی در اقتصاد و کانادا با سهم 1/2 درصد اشاره کرد.

1