25 فوریه 2024 - 19:51
در مراسم اختتامیه دومین سالانه عکس کرمان

از استاد محمد عبدالکریمی تجلیل شد

30 اوت 2015 - 09:20 dsfr.ir/1c45s

از استاد محمد عبدالکریمی تجلیل شد
تجلیل از محمد عبدالکریمی در کرمان
تجلیل از محمد عبدالکریمی در کرمان

در مراسم اختتامیه دومین سالانه عکس کرمان از سه تن از پیشکسوتان عکاسی کرمان محمد عبدالکریمی ،سیدعباس نوابزاده و هادی مشکات تجلیل گردید.

در این مراسم که با حضور رزم حسینی استاندار کرمان پور ابراهیمی نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بابایی سرپرست شهرداری کرمان  تنی چند از اعضای شورای شهرکرمان وجمع کثیری از عکاسان و هنرمندان کشور و کرمان  در محل موزه هنرهای معاصرکرمان برگزار گردید از استاد محمد عبدالکریمی استاد سید عباس نوابزاده و استاد هادی مشکات سه تن ازعکاسان پیشکسوت کرمان تجلیل شد.

درابتدای این مراسم علیرضا رزم حسینی استاندارکرمان اظهار داشت: کارهای سختی را برای ساختن ایران آینده در دست داشته ایم و داریم که با رای مردم ایران اسلامی در حال حاضر عقل گرایی و آبادانی در کشور وجود دارد و مسیر توسعه کشور با درایت ریاست جمهوری در حال انجام است.

وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان دومین سالانه عکس کرمان، اظهار داشت: بخشی از ماندگاری خاطره سلحشوری ایران در دوران دفاع مقدس مدیون عکاسان شهید است که تصاویر ارزشمندی از آن دوران را در اختیار نسل امروز قرار داده اند.
استاندار کرمان افزود: نسل امروز که از سلحشوری های دوران دفاع مقدس کمتر اطلاع دارد، با یک عکس به عمق کارهای انجام شده در دوران دفاع مقدس پی می برد.

وی با تاکید بر اینکه امروز مسوولیت بسیار سنگینی در ساختن کرمان آینده بر عهده داریم، گفت: آینده کرمان و کرمان آینده با یکدیگر تفاوت دارند زیرا اگر بنشینیم و تلاش نکنیم، آینده کرمان با مشکلاتی مانند فقر و نداری و فقر فرهنگی مردم روبرو خواهیم بود.

رزم حسینی در ادامه با اشاره به تلاشهای انجام شده برای توسعه کرمان  گفت: استان کرمان در یک جهش می تواند نقش تاریخی خود را در پیشبرد و توسعه جنوبشرق کشور دنبال کند. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هنرمندان و آنهایی که دغدغه اوضاع فرهنگی کرمان را دارند باید مطمن باشند که مدیرکل کنونی فرهنگ و ارشاد اسلامی در مسوولیت جدید خود نیز کار هنرمندان را تقویت می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این آیین گفت: برای دستیابی به توسعه باید توانمندی های خود را نمایش دهیم و برای این منظور باید براساس فرموده مقام معظم رهبری باید از ابزار هنر استفاده کنیم. فرشید فلاح با اشاره به اینکه هنر عکاسی امروز در خدمت جامعه و توسعه قرار دارد، عنوان کرد: در چند سال گذشته چند انجمن خودخوانده عکاسی داشتیم که متحد نبودند که با حضور آقای زنده روح، این انجمن ها کار را با یکدیگر آغاز کردند و برگزاری این سالانه، یکی از نتایج این همدلی است.

سرپرست شهرداری کرمان نیز گفت: موضوع دومین سالانه عکس کرمان منجر به مقالات بسیار خوبی شده که امیدواریم بتوانیم از آنها نهایت بهره برداری را داشته باشیم. علی بابایی عنوان کرد: عکس زبان گویای فرهنگ، تاریخ و تمدن مردم است و در سال های گذشته حرفه عکاسی در سطح اماتور و حرفه ای مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. وی ادامه داد: جای امیدواری است که همه مردم بتوانند واقعیت های محیط اطراف خود را به تصویر بکشانند و به همگان نشان دهند.
دبیر دومین سالانه عکس کرمان نیزدر این مراسم اظهار داشت: به اعتقاد من این سالانه در کرمان در حد ملی برگزار شد.

مسعود زنده روح بیان کرد: سومین سالانه عکس کرمان در دو سطح ملی و استانی برگزار خواهد شد که در سطح ملی به یاد استاد باستانی پاریزی با عنوان "از پاریز تا پاریس" برگزار می شود و در سطح استانی نیز به یاد "مظفر طاهری" با عنوان "کرمان دل عالم" برگزار می شود. وی خاطرنشان کرد: در دومین سالانه عکس کرمان به موضوع آموزش، پژوهش و تحقیق توجه ویژه ای شد. در این مراسم همچنین از چند تن از عکاسان جوان ، بانو یک نفر از عکاسان جنگ تحمیلی و.... کرمان تقدیرگردید.

شایان ذکر است نمایشگاه عکس بیش از هفتادنفر از عکاسان معاصر کرمان وعکسهای از عکاسان میهمان و پیشکسوت نیز در گالری موزه هنرهای معاصر به نمایش در آمده است و این نماشگاه تا پایان شهریور ماه برای بازدید عموم دایر می باشد.

1