بازگشت امدادگران حادثه علم کوه پس از یک هفته

19 ژانویه 2022 - 14:20 dsfr.ir/3x9fm

بازگشت امدادگران حادثه علم کوه پس از یک هفته
مجتبی قهیه ای
امدادگران شرکت کننده در عملیات امداد هوایی در قله علمکوه

کوهنوردانی که برای امدادرسانی به ارتفاعات 4600 متری علم کوه اعزام شده بودند پس از یک هفته، امروز ۲۹ دی ۱۴۰۰، به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش «دنیای سفر»؛ تیم امدادگران گرفتار شده در علم کوه که برای نجات دو کوهنورد عازم ارتفاع 4600 متری شده بودند، صبح امروز توسط بالگرد به منطقه امن منتقل شدند.

با توجه به اعلام حادثه برای دو کوهنورد در علم کوه، هفته قبل یک تیم کوهنوردی متشکل از امدادگران هلال احمر و کوهنوردان فدراسیون کوهنوردی به ارتفاع 4600 متری علم کوه اعزام شدند.

متاسفانه به علت شرایط سخت جوی هر دو کوهنورد جان خود را از دست دادند و به علت شرایط نامساعد جوی امکان اعزام بالگرد به ارتفاعات نیز در هفته گذشته ممکن نبود.

تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر امروز موفق شد تا امدادگران اعزامی را نجات داده اما شرایط برای انتقال پیکرهای کوهنوردان فراهم نبود که پس از پایدار شدن شرایط جوی، پیکر این عزیزان نیز منتقل خواهد شد.

با حضور مسئولین سازمان امداد و نجات، فدراسیون کوهنوردی و سرپرست فنی عملیات، اعضای تیم اعزامی به علم کوه که در شرایط سخت بر روی گرده آلمان ها عملیات انجام دادند به آغوش خانواده بازگشته و مورد استقبال خانواده دو کوهنورد جان باخته در این حادثه قرار گرفتند.

همچنین برای انتقال پیکرها برنامه ریزی شد تا نسبت به تشریح محل قرارگیری پیکرها و سناریوهای دسترسی و انتقال آن ها در ایمن ترین مکان ممکن اقدامات لازم انجام شود.

1