برخورد با تورهای غیرمجاز در تعطیلات فطر

19 می 2020 - 11:20 dsfr.ir/sv2ip

تورگردانی

معاون گردشگری گفت: با تورهای بدون مجوز در تعطیلات عید فطر برخورد می شود.

ولی تیموری درباره تبلیغ سفر در فضای مجازی توسط گروه های بدون هویت و ثبت نشده و غیررسمی، به انگیزه تعطیلات عید فطر و نحوه نظارت بر این تورها که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی درحال اجرا هستند، به گفت: حتما با آن ها برخورد می کنیم. ما حتی برای ارائه خدمات از طریق زنجیره مجاز گردشگری اینقدر ضابطه و پروتکل تهیه و ابلاغ کرده ایم که طبیعی است اجازه ندهیم افرادی غیرمجاز وارد این چرخه شوند و با اعتبار صنعت گردشگری بازی کنند.

وی افزود: قطعا مردم و گردشگران باید به این نکته در شرایط کنونی توجه ویژه ای داشته باشند و خدمات سفر را از زنجیره اصلی و رسمی تهیه و استفاده کنند.

معاون گردشگری در پاسخ به این که در شرایط حساس موجود، وزارتخانه برای برخورد با تورهایی که بدون مجوز، غیر رسمی و بدون رعایت پروتکل های وزارت بهداشت برگزار می شوند، دستورالعل و یا دستور خاصی برای نظارت و برخورد احتمالی تهیه کرده است؟ گفت: همچون گذشته با استناد به آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری با این افراد و گروه ها برخورد می شود.

در این آیین نامه که سال ۱۳۸۰ تصویب شده صراحتا آمده که «کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که اقدام به فعالیت های مسافرتی، سیاحتی-جهانگردی و زیارتی می کنند موظفند حسب مورد، مجوزهای لازم را مطابق مواد این آیین نامه از مرجع مربوط دریافت کنند، در غیر این صورت نیروی انتظامی با معرفی مرجع مربوط از فعالیت آن ها ممانعت به عمل آورده و متخلفان را به محاکم دادگستری دلالت می کند. »

تیموری در پاسخ به این سوال که در دوره حساس کنونی که ویروس کرونا جان انسان ها را تهدید می کند، با نیروی انتظامی و سایر نهادهای نظارتی مذاکراتی شده که در مقابل تورهای بدون مجوز که قائل به رعایت پروتکل های بهداشتی نیستند، وارد عکس العمل قانونی شوند؟ گفت: خبر خوبی در این زمینه داریم، در قالب سامانه ثبت تور که تقریبا آماده است و سعی می کنیم بزودی نهایی شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1