3 ژوئیه 2020 - 18:19
رییس جامعه هتلداران ایران خبر داد

گران شدن هتل ها و بررسی خسارت قطع اینترنت

26 نوامبر 2019 - 13:00 dsfr.ir/8x4m5

گران شدن هتل ها و بررسی خسارت قطع اینترنت
epersianhotel.com
گران شدن هتل ها

برخی هتلداران نسبت به تحمل خسارت ناشی از قطع اینترنت در یک هفته گذشته معترض شده اند. رییس جامعه هتلداران ایران می گوید: در حال بررسی میزان خسارت واردشده به صنعت هتلداری کشور و جبران آن از مبادی رسمی هستیم.

جمشید حمزه اشاره کرد که بررسی و برآورد میزان خسارت مالی وارده شده از قطعی اینترنت در یک هفته گذشته، در حال انجام است و در ادامه اظهار کرد: پی گیریم در صورت امکان از منابع و راه های رسمی خسارت وارد شده به صنعت هتلداری را جبران کنیم.

او یادآور شد: هتل در شرایط اقتصادی حاضر کالایی گران در ایران محسوب می شود که در دسترس طیف گسترده ای از مردم نیز قرار ندارد. پی گیریم از طریق مجلس با تصویب طرح هایی همچون معافیت صددرصدی مالیات بر ارزش افزوده، قدرت خرید این کالا را در بین مردم افزایش دهیم.

رییس جامعه هتلداران اظهار کرد: این طرح هم اکنون روی میز کمیسیون اقتصادی مجلس است که با توجه به شرایط پیش آمده در کشور معطل مانده است و ما امیدواریم با تصویب این طرح، نرخ هتل ها مقرون به صرفه تر شود.

او همچین درباره نرخ جدید هتل ها که مهرماه هر سال با نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تعیین می شود، گفت: میانگین افزایش نرخ هتل ها برای یک سال آینده ۱۵ درصد تعیین شده است. این درصد که بسته به میزان مسافرپذیری و استاندارد هتل در هر استان متغیر است، از مهرماه امسال اجرا شده که تا مهرماه سال ۱۳۹۹ معتبر است و قرار نیست برای تعطیلات نوروز همزمان با آغاز سال جدید نرخ های دیگری اعلام شود یا افزایشی صورت گیرد.

حمزه زاده تأکید کرد: این افزایش نرخ پیش از اصلاح نرخ بنزین و یا قطع شدن اینترنت تعیین شده بود و ارتباطی به این مسائل ندارد. هتل ها طبق روال مرسوم در مهرماه هر سال این نرخ را با نظر کارشناسان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با توجه به شاخص تورم تعیین می کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1