23 سپتامبر 2023 - 21:09

اروپایی ها از طرفداران اصلی گردش در شهداد

15 دسامبر 2018 - 08:00 dsfr.ir/vs4c6

اروپایی ها از طرفداران اصلی گردش در شهداد
kojaro.com
کلوت شهداد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 2300 نفر گردشگر خارجی در اقامتگاه های بوم گردی شهداد اقامت کرده اند.

غلامرضا فرخی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت منطقه گردشگری شهداد افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 2300 نفر گردشگر خارجی در اقامتگاه های بوم گردی شهداد اقامت کرده اند که این آمار نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 33 اقامتگاه بوم گردی در شهداد راه اندازی شده است، اظهار کرد: خوشبختانه با راه اندازی و توسعه اقامتگاه های بوم گردی در شهداد، ماندگاری گردشگران در این منطقه افزایش یافته است. اقامتگاه های بوم گردی توانسته اند زمینه اشتغال زایی مناسبی را ایجاد کنند و هر اقامتگاه به شکل مستقیم زمینه اشتغال 3 نفر و به طور غیر مستقیم 10 نفر را ایجاد می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه از افزایش 30 درصدی ورود گردشگران ایرانی و خارجی به منطقه شهداد خبر داد و گفت: اکثر گردشگرانی که به شهداد وارد می شوند از کشورهای اروپایی شامل آلمان، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و غیره هستند. 

وی با بیان اینکه بازدید از اماکن تاریخی، محوطه های باستانی و همچنین مناطق بکر گردشگری مانند بیابان لوت دارای ضوابط خاصی است که گردشگران باید آنها را رعایت کنند، افزود: متاسفانه رایج ترین اتفاقی که در منطقه شهداد رخ می دهد ریختن زباله توسط گردشگران است که امیدواریم دیگر شاهد این گونه اتفاقات ناخوشایند از سوی آنها نباشیم.

فرخی با اشاره به اینکه کلیه تورهای گردشگری باید از طریق دفاتر خدمات مسافرتی اقدام به کسب مجوز از اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان کنند، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و پیگیری های به عمل آمده تاکنون با گروههای غیر مجاز که وارد بیابان لوت و کلوت های شهداد شده و یا قصد سفر به این منطقه را داشته اند، برخورد شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1