پورسانت به آژانس های خارجی برای ورود گردشگر به ایران

14 اوت 2018 - 17:00 dsfr.ir/271bb

پورسانت به آژانس های خارجی برای ورود گردشگر به ایران
خبرگزاری مهر
بازدید گردشگران به همراه راهنمای تور از جاذبه های گردشگری شهری

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: با توجه به افزایش نرخ دلار در ایران، پورسانت هایی که شرکت های خارجی می توانند از ایران بگیرند را افزایش داده ایم تا گردشگر بیشتری به ایران بیاورند.

به گزارش دنیای سفر؛ محمد محب خدایی گفت: با توجه به افزایش نرخ دلار پورسانت هایی که شرکت های خارجی می توانند از طرف ما داشته باشند را افزایش داده ایم یعنی اگر یک نفر از آذربایجان برای ترکیه گردشگر می فرستد و از این طریق ۲۰ دلار سود می کند ما به آژانس آذربایجانی ۴۰ دلار سود میرسانیم تا گردشگر بیشتری را برای ایران بفرستد. چون قیمت ما اکنون رقابتی شده است.

قیمت تمام شده تور ما نسبت به ترکیه کاهش پیدا کرده است به عنوان مثال اگر یک نفر از آذربایجان با ۵۰۰ منات به ترکیه ۵۰۰ می رود، ما همان تور را با ۴۰۰ منات برای او برگزار می کنیم. این اختلاف قیمت ارزی برای گردشگری ایران مفید شده است. 

ما قصد داریم تا این برنامه خود را به شرکت های توریستی کشورهای دیگر اعلام و با آن ها در این باره مذاکره کنیم. به همین منظور تا ده روز دیگر به آذربایجان می رویم تا جامعه تورگردانان و هتل های دو کشور با هم مذاکره کنند و پکیج ها و بسته های ایران معرفی و در اختیارشان قرار داده شود. 

معاون گردشگری کشور ادامه داد: اکنون آژانسهای ایرانی هستند که گردشگری کشورهای دیگر را در ایران تبلیغ می کنند در صورتی که باید برعکس باشد و آژانس های کشورهای دیگر درباره ایران تبلیغ کنند ما باید بتوانیم این روند را تغییر دهیم و آنها مبلغ سفر به ایران شوند. آژانس های کشورهای دیگر باید به این موضوع برسند که درآمد خوبی از سفر توریست ها به ایران کسب می کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1