5 دسامبر 2020 - 06:37

پورسانت به آژانسهای خارجی برای ورود گردشگر به ایران

14 اوت 2018 - 17:00 dsfr.ir/271bb

پورسانت به آژانسهای خارجی برای ورود گردشگر به ایران
mehrnews.com
تورگردانی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: با توجه به افزایش نرخ دلار در ایران، پورسانت هایی که شرکت های خارجی می توانند از ایران بگیرند را افزایش داده ایم تا گردشگر بیشتری به ایران بیاورند.

محمد محب خدایی گفت: با توجه به افزایش نرخ دلار پورسانت هایی که شرکت های خارجی می توانند از طرف ما داشته باشند را افزایش داده ایم یعنی اگر یک نفر از آذربایجان برای ترکیه گردشگر می فرستد و از این طریق ۲۰ دلار سود می کند ما به آژانس آذربایجانی ۴۰ دلار سود میرسانیم تا گردشگر بیشتری را برای ایران بفرستد. چون قیمت ما اکنون رقابتی شده است.

قیمت تمام شده تور ما نسبت به ترکیه کاهش پیدا کرده است به عنوان مثال اگر یک نفر از آذربایجان با ۵۰۰ منات به ترکیه ۵۰۰ می رود، ما همان تور را با ۴۰۰ منات برای او برگزار می کنیم. این اختلاف قیمت ارزی برای گردشگری ایران مفید شده است. 

ما قصد داریم تا این برنامه خود را به شرکت های توریستی کشورهای دیگر اعلام و با آنها در این باره مذاکره کنیم. به همین منظور تا ده روز دیگر به آذربایجان می رویم تا جامعه تورگردانان و هتلهای دو کشور با هم مذاکره کنند و پکیج ها و بسته های ایران معرفی و در اختیارشان قرار داده شود. 

معاون گردشگری کشور ادامه داد: اکنون آژانسهای ایرانی هستند که گردشگری کشورهای دیگر را در ایران تبلیغ می کنند در صورتی که باید برعکس باشد و آژانسهای کشورهای دیگر درباره ایران تبلیغ کنند ما باید بتوانیم این روند را تغییر دهیم و آنها مبلغ سفر به ایران شوند. آژانسهای کشورهای دیگر باید به این موضوع برسند که درآمد خوبی از سفر توریست ها به ایران کسب می کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1