13 ژوئیه 2024 - 01:24

ایران میزبان هفتمین دوره داوری شورای جهانی صنایع دستی منطقه غرب آسیا

9 می 2018 - 10:30 dsfr.ir/ff029

صنایع دستی

ایران در سال 97 برای سومین بار در طول سالیان گذشته میزبان برگزاری هفتمین دوره داوری بین المللی نشان مرغوبیت صنایع دستی شورای جهانی صنایع دستی (wcc) می شود.

شورای جهانی صنایع دستی منطقه غرب آسیا با عضویت 12 کشور غرب آسیا شامل کشورهای کویت، عمان، اردن، لبنان، بحرین، فلسطین، قطر، عربستان، امارات متحده عربی، یمن و ایران در حال فعالیت است و در حال حاضر نیز ریاست این شورا برعهده غدا هیجاوی قدومی از کشور کویت است.

امسال از میان 12 کشور نام برده هفت کشور برای شرکت در مراسم داوری 2018 شورای جهانی صنایع دستی منطقه غرب آسیا در ایران اعلام آمادگی کرده اند.

ایران برای سومین بار در طول سالیان گذشته میزبان این مراسم است، این مراسم در نیمه دوم شهریور ماه 1397 با حضور کشورهای عضو برگزار می شود.

داوران حاضر در مراسم داوری شورای جهانی صنایع دستی منطقه غرب آسیا (wcc)، شامل یک یا دو داور از ایران، یک داور از کشور کویت، یک داور از کشور عمان و دو داور از کشورهای آسیایی و اروپایی هستند که در این مراسم حضور بهم می رسانند.

کاندیداهای ایران در این مسابقه از میان آثار چهارمین برنامه نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی سال 1396 که دارای بالاترین امتیاز بودند انتخاب شده اند، حداکثر 100 اثر و حداقل 70 اثر از میان 356 اثر برگزیده از نظر معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حضور در مراسم داوری شورای جهانی صنایع دستی غرب آسیا واجد شرایط بوده و در حال تکمیل پرونده به منظور ارائه به شورای جهانی صنایع دستی منطقه غرب آسیا هستند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1