10 ژوئن 2024 - 15:06
پس از اعتراض طرفداران محیط زیست

وب سایت پرورش روباه، شکار شد

29 ژوئیه 2015 - 09:00 dsfr.ir/qo9mh

وب سایتی که با عنوان پرورش روباه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مشاهده می شد پس از اعتراض طرفداران محیط زیست فعالیت خود را متوقف کرد.

وب سایت www.hidefox.ir که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده بود، مطالبی مبنی بر معرفی «اولین و بزرگ ترین مرکز پرورش روباه در ایران» را منعکس کرده بود. در این وب سایت ضمن معرفی مرکز پرورش و بیان هدف خود مبنی بر بهره برداری از پوست و خز روباه در اصفهان باعث نگرانی علاقه مندان محیط زیست کشور شده بود.

در این زمینه معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تصریح کرد: به هیچ عنوان چنین مجوزی از سوی این اداره کل صادر نشده است.

سعید یوسف پور با بیان اینکه هیچ گونه فعالیت عملی و واقعی در این زمینه انجام نشده است اظهار کرد: موضوع راه اندازی این وب سایت با عنوان «اولین و بزرگ ترین مرکز پرورش روباه در ایران» از طریق مراجع قانونی و پلیس فتا در حال پیگیری است و به لحاظ اخلاقی و فنی هرگز چنین مجوزی از طرف اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان صادر نشده و نخواهد شد.

وب سایت مذکور دیروز سه شنبه بعد از اعتراض دوست داران محیط زیست و اقدام های اداره کل حفاظت محیط زیست استان فعالیت خود را متوقف کرد.

در صفحه اصلی این سایت ضمن عذرخواهی آمده است، این وب سایت برای حمایت از حیوانات زینتی خزدار خصوصا روباه طراحی شده بود و تصاویر به نمایش گذاشته شده مبنی بر کشتار این جانوران مربوط به کشورهای خارجی بوده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1