12 ژوئیه 2024 - 00:41

اجرای خانه و مد ایرانی در نمایشگاه ملی صنایع دستی

4 مارس 2018 - 14:30 dsfr.ir/vx0dy

اجرای خانه و مد ایرانی در نمایشگاه ملی صنایع دستی
asriran.com
صنایع دستی

سرپرست دفتر صادرات صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اجرای خانه ایرانی و غرفه مد ایرانی در بیست و نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی خبر داد.

پویا محمودیان گفت: بیست و نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی یا عیدانه امسال از 15 تا 18 اسفند 96 همزمان با نمایشگاه توانمندی روستایی و عشایری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در سالن های 5 و 13 برگزار می شود.

محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی 31 استان در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می گیرد. از آنجایی که بیست و هشتمین نمایشگاه صنایع دستی با استقبال بسیار خوب مردم روبه رو شد و در پایان نیز با رضایتمندی صنعتگران به اتمام رسید امسال نیز با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز این نمایشگاه برگزار می شود.

محمودیان تصریح کرد: با توجه به تغییر و تحولاتی که مردم در آستانه نوروز با خانه تکانی در خانه هایشان صورت می دهند، برگزاری این نمایشگاه این فرصت را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد که بتوانند از صنایع دستی و هنرهای سنتی در منازل و محیط کار خود استفاده کنند.

خانه ایرانی نیز که برای اولین بار در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در شهریور 96 اجرا شد با استقبال بی نظیر مردم و علاقه مندان همراه بود، به همین دلیل خانه ایرانی در بیست و نهمین نمایشگاه صنایع دستی نیز اجرا می شود.

سرپرست دفتر توسعه صادرات صنایع دستی خبر داد: همچنین امسال برای اولین بار فضایی اگرچه اندک به مد ایرانی اختصاص داده شده است که در آن پارچه ها، منسوجات و پوشاکی که از پارچه های سنتی تهیه شده اند و تلفیقی از هنر و صنایع هستند در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

وی تعداد کل غرفه های بیست و نهمین نمایشگاه صنایع دستی را 90 غرفه اعلام کرد و گفت: امیدواریم نمایشگاه امسال نیز با استقبال خوب هموطنان از محصولات صنایع دستی 31 استان روبرو شود.

محمودیان درباره برگزاری همزمان نمایشگاه صنایع دستی با نمایشگاه توانمندی روستایی و عشایری گفت: سال گذشته نمایشگاه صنایع دستی با نمایشگاه فرش به صورت هم زمان برگزار شد و با استقبال بی نظیری روبه رو بود. هم زمانی نمایشگاه امسال نیز با نمایشگاه توانمندی روستایی و عشایری باعث می شود که بسیاری از هنرمندان عشایر و روستایی بتوانند محصولات خود را بهتر در معرض دید عموم قرار بدهند، به دلیل مخاطبان خاص هر دو نمایشگاه مطمئن هستم که برگزاری همزمان این دو نمایشگاه به هم افزایی منجر خواهد شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1