28 نوامبر 2023 - 11:24

کاهش سرانه فضای سبز کشور فاجعه آور است

24 فوریه 2018 - 14:20 dsfr.ir/sf0o5

کاهش سرانه فضای سبز کشور فاجعه آور است
karnaval.ir
کاهش فضای سبز کشور

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به حمایت حزب متبوعش از نهضت درختکاری اظهار کرد: کاهش سرانه فضای سبز کشور فاجعه آور است و باید جنگل ها و مراتع کشور احیا شوند.

حسن غفوری فرد با اشاره به مشارکت سمن ها در نهضت درختکاری گفت: یکی از مشکلات بزرگ جهان امروز موضوع محیط زیست است که متاسفانه با نابودی جنگل ها و منابع طبیعی کشور این مشکل افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به دوران کودکیش در زمان گستردگی سرانه فضای سبز در نواحی مختلف کشور گفت: در آن دوران کشورمان با 15 میلیون نفر جمعیت ، 19 میلیون هکتار جنگل داشت که با یک حساب سرانگشتی به هر نفر بیش از 1 هکتار زمین می ر سید، در حال حاضر ایران با 80 میلیون جمعیت فقط 10 میلیون هکتار زمین دارد که به هر 8 نفر 1 هکتار زمین می رسد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، کاهش سرانه فضای سبز در کشور را فاجعه آور دانست و اظهار کرد: با افزایش وسایل نقلیه، آلودگی صنعتی هم به تبع آن گسترش یافته که نشان از به وجود آمدن بحران بزرگ در کشور است که باید برای آن فکری اساسی کرد.

غفوری فرد با تاکید بر اینکه باید جنگل ها و مراتع احیا شوند گفت: حزب موتلفه حامی طبیعت و نهضت درختکاری است و در این راستا پیشگام خواهد بود.

گفتنی است، کارگروه محیط زیست سمن های ایرانیان در آستانه روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از روز 15 الی 22 اسفند ماه کمپین " نهضت درختکاری" با شعار " هر ایرانی یک درخت" را آغاز می کند.

کاشت بالغ بر 40 هزار اصله درخت در پارک چیتگر و سایر محله های منطقه 22 تهران، احداث پردیس گردشگری در این پارک و کاشت 10 هزار اصله درخت جنگلی در بوستان سرخه حصار، منطقه تلو از برنامه های پیش رو این کارگروه است

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران پویا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1