5 دسامبر 2023 - 18:48
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر:

تیم پزشکی ایران عازم عربستان می شود

19 ژوئن 2017 - 16:30 dsfr.ir/161d8

نمایی از خانه کعبه

تیم پزشکی هلال احمر برای بررسی بیمارستان ها و تجهیزات #عربستان در #مکه و #مدینه، 9 شوال 13 تیر ماه به عربستان اعزام می شوند.

"رییس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر"

سیدعلی مرعشی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین اقدامات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر برای حج امسال، اظهار کرد: پزشکانی که قرار است معاینه کننده حجاج باشند در استان های مختلف مشخص شده و به کاروان ها معرفی شده اند. مدیران کاروان ها نیز از میان این پزشکان تعدادی را انتخاب می کنند؛ البته در این بین انصرافی هم داریم که مرتب پزشکان جایگزین خواهند شد.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مورد تأمین دارو برای حج امسال نیز گفت: خرید داروها تقریبا انجام شده است و بنا داریم بخشی از داروها از جمله سرم و شربت ها را به دلیل حجم و وزنی که دارند در عربستان سعودی خریداری کنیم و به دنبال بستن قرارداد با آنها هستیم.

وی اضافه کرد: بیمارستان های ما در مکه و مدینه همان ساختمان قبلی است که قراردادش را امضاء کرده ایم و تیم راه اندازی بیمارستان برای بررسی های بیشتر 9 شوال (13 تیر ماه) به عربستان اعزام می شوند تا از تاسیسات و تجهیزات بازبینی کنند.

مرعشی در مورد واکسیناسیون حجاج عنوان کرد: واکسن ها به تعداد کافی تهیه شده و پس از تشکیل جلسات کاروان ها تا دو هفته مانده به اعزام تزریق خواهند شد.

1